عدم اجرای قانون حجاب و عفاف از سوی مسئولان به نهاد خانواده آسیب میزند

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد: در زمینه حجاب و عفاف از نظر قانون مشکلی نداریم اما عدم اجرای قانون توسط مسئولان و بی توجهی به این امر امنیت اجتماعی زنان را به چالش می کشد و به نهاد و بنیان خانواده آسیب میرساند.

فرشته روح افزا معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به مسئله حجاب در جامعه عنوان کرد: ما در زمینه حجاب در قانون مجلس شورای اسلامی ، قانون و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ، قوه قضائیه و هم سند چشم انداز داریم  که شرح وظایف دستگاه ها رامشخص کرده است.

وی افزود: ما برای همه مسائل مرتبط با عفاف و حجاب قانون داریم حتی برای گردشگری، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ۲۶ دستگاه است که ۳۰۰ بند و تبصره در رابطه با حجاب دارد ولی متاسفانه شاهدیم که در این رابطه کسی کار درست را انجام نمی دهد و صرفا گزارشات سطحی و صوری داده می شود.

روح افزا ادامه داد: ما از نظر قانونی دستمان پر است این نشان می دهد که قانون در این رابطه خوب کار کرده مشکل در عدم اجرای قانون است.

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان اظهار داشت: با موضع گیری که نسبت به بحث حجاب از سوی مسئولان داریم اگر قوانین اجرا نشوند و وضعیت عفاف وحجاب ضعیف تر از آنچه هست شود، چکّش این قضیه بر سر خود زنان و خانواده ها می خورد.

وی گفت: اگر عفاف و حجاب در جامعه کمرنگ تر شود قطعا طلاق های عاطفی، خیانت ها، مظنون شدن ها همه اینها در جامعه افزایش می یابد و سطح تحریکات جامعه در رابطه با بحث اختلاط و روابط زن ومرد بالا می رود.

روح افزا تاکید کرد: مسئولان پاسخ دهند مقررات عفاف و حجاب ما در کجا اجرا شده است؟ مسئولان می گویند با انجام وظیفه نیروی انتظامی، تن و بدن پدر و مادر ها می لرزد تا فرزندان آنها به خانه بیایند، ولی توجه ندارند که اگر نیروی انتظامی وارد عمل نشود پدر و مادرها از اتفاقات نا مناسب دیگری بیشتر خواهند ترسید.

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد: می گویند نباید از ساپورت بترسیم باید گفت برای نظام خانواده و بنیادی شدن عفت در جامعه از همه اینها باید بترسیم و تا موقعی که نمی ترسیم و بی تفاوت هستیم این مشکلات برای ما پیش می آید؛ دولت خودش مطالبه فرهنگی دارد ما توقع داریم دولت مطالبه گری خود را از جامعه در این زمینه بیشتر کند.