طفل شیرخواری که قنداقه‌اش، کفنش شد

فردا روز طفل حسین (ع)، روز علی‌اصغر غرق در خون است. طفل شیرخواری که قنداقه اش کفنش شد.

به گزارش زنان خبر، طفل شیرخواره‌ی کربلا ۶ ماه برای زمین ماندنت کافی بود، همان ۶ ماهگی‌ات بس بود تا ما را یک عمر اسیر ضجه‌های نالانت کنی و تا عمر داریم درمانده‌ات باشیم.

یا علی‌اصغر (ع) چه کردی با دل‌ها که در روزی که به نام تو مزین شده همه، همه در سراسر جهان حاضرند از جگر گوشه خود برای لب تشنه‌ی تو بگذرند.

می‌دانی دلم برایت تنگ است برای فردا که در مراسم عزایت نالان صدایت کنم ولی توان ندارم، توان تصور تب و تاب مادرت را، خم شدن کمر پدرت را ندارم.

یا صفل صغیر کبیر! به راستی که علی‌اصغر بودی ولی بزرگ و والا ماندی. همه درمانده‌ایم؛ درمانده‌‌ی گوشه نگاهی از آن چشمان گریانت در صحرای کربلا.

رباب! چرا ضجّه می‌زنی مادر؟ فردا همه مادران با شرمندگی با شیرخوارگانشان برای تسلی دلت خواهند آمد؛ ضجه‌هایت برای فرزندت دنیا را برایم درد‌آور می‌کند، ربابم! مادر مصیبت دیده‌‌ی کربلا، لالایی قصه تشنه ترین لب‌های کوچک دنیا را فردا برای طفلت می‌خوانیم تا تسکین روحت باشیم و ما را شفاعت کنی.

فردا همه کودکان در مراسم عزای طفل کربلا ضجه می‌زنند و لالایی مادرانشان را می‌خواهند تا در آغوش آنها آرام شوند ولی هیچ مادری دل و زبان لالایی برای کودکش را ندارند؛ همه برای کودک حسین (ع) لالایی می‌خوانند تا تشنگی از یادش برود.

لالالا بخواب اصغر ، لالا لا گل بی سرلالالا…

مهدیه خسروی

 

 

 

انتهای متن/*