استقلال

طرفداران تیم استقلال خبر خوش شنیدند

شیخ دیاباته : استقلالی ها نگران نباشند، همیشه اینجا هستم ؛ علیپور دفعه بعد آن شادی را مقابل استقلال انجام ندهد ؛ کرونا دست بر ندارد خودم به سراغش می روم.

به گزارش زنان خبر، بخشی از برنامه فرمول یک در شنبه شب به شیخ دیاباته مهاجم مالیایی استقلال اختصاص داشت که با روحیه مثال زدنی و خنده های شیرینش، لحظه های خوبی برای بینندگان تلویزیونی و به خصوص هواداران استقلال ایجاد کرد.

در ادامه گفتگوی جذاب او با علی ضیا مجری برنامه فرمول یک را می خوانید.

شروع گفتگوی ضیا و دیاباته با این موضوع بود که او آیا بلد است فارسی صحبت کند که دیاباته با خنده جواب داد:

» شیخ بچه اکباتانه».

بحث اصلی این روزها ویروس کرونا است.

شیخ:

درست است که نگران کننده است ولی اگر دقت داشته باشیم، شرایط خوب می شود.

شما آقای فتح الله زاده را دیده اید؟

شیخ:

از زمانی که برگشتم همدیگر را ندیده ایم و بنابراین نمی توانم راجع به او صحبت کنم.

داستان دستمزد شما با استقلال به کجا رسیده است؟

شیخ:

تشکر می کنم که این سوال را پرسیدید. من هم شنیدم که دیاباته درخواست پول کرده. این دو موضوع است. دیاباته درخواست پول کرده؛ اول اینکه شیخ دیاباته پول خودش را درخواست کرده که این پول خودش است. این نکته اول است. شیخ دیاباته با چه زبانی باید پولش را بخواهد، چون کسی در باشگاه به زبان فرانسه صحبت نمی کند. دوم اینکه مهم برای من فوتبال بازی کردن است؛ اینکه هواداران و خودم و تمام ایرانی ها لذت ببرند. چیزی که الان می خواهم بگویم این است که من شدیدا ایرانی ها را دوست دارم.

پس باید من هم این را بگویم که من پرسپولیسی ام ولی تمام تلاشم را کردم که شما به برنامه بیایید.

شیخ:

برای من انسان‌ها از همه چیز مهم ترند. این برای من مهم ترین است حتی از فوتبال مهم تر است. طرفدار استقلال باشند یا هر تیم دیگری، مهم انسان بودن است.

زوج قائدی و دیاباته را چه کسی کشف کرد؟

شیخ:

خب یادتان می آید که آقای استراماچونی بودند. ایشان بودند که من را به استقلال آوردند. به خاطر دارم که روزی با او صحبت کردم و او گفت که می خواهد مهدی قائدی با من بازی کند. گفتم این ایده خوبی است. چون کسی است که در درجه اول به عنوان انسان دوستش دارم و بازیکن خوبی هم هست. از این فرصت هم استفاده می کنم و به تمام بازیکنان استقلال سلام می کنم. تمام آنها کمک کردند تا خودم را با ایران تطبیق دهم. به ویژه ما یک کاپیتان داریم به اسم غفوری که قدرت و انرژی تیم است و خیلی آدم خوبی است.

نظرت در مورد آقای استراماچونی چیست؛ موفقیت های استقلال آیا مدیون حضور او است؟

شیخ:

این را همه می دانیم که او یک سرمربی خوب بود. من یک بازیکن فوتبال هستم و تمایل دارم که استقلالی ها از تغییرات عبور کنند. درست است که او را دوست داشتیم ولی وقتی ایشان رفتند سرمربی جدیدی آمده است, آقای مجیدی؛ که ایشان هم مربی بسیار خوبی است و امیدوارم همه با هم کار خوبی برای استقلال انجام دهیم تا هواداران لذت ببرند. یک پیام هم برای هوادران استقلال دارم؛ نگران نباشید، شیخ دیاباته همیشه اینجاست.

علی عیلپور در دربی از ژست شما برای شادی گل استفاده کرد. نظر شما در این رابطه چیست؟

شیخ:

اول سلام می کنم به علی (علیپور). درست است که این ژست را انجام داد ولی بدجنسی که نکرد. من خودم مهاجم هستم و درک می کنم. وقتی گل می زنیم اینقدر از خودمان راضی می شویم که ممکن است کارهایی هم انجام بدهیم. پیش خودم گفتم که او هم این کار را کرده است. علیپور بعد از آن اتفاق بابت این کار شرمنده بود. دفعه بعد نمی خواهم که این کار را مقابل استقلال انجام دهد و دوست دارم که اگر خواست انجام دهد، بیشتر حالت تهاجمی داشته باشد.(با خشم بیشتری نمایش چنگال ببر را اجرا کند).

در این لحظه ضیا از دیاباته خواست که این کار را مقابل دوربین های تلویزیونی تکرار کند و او هم با خنده از درخواست او استقبال کرد.

۳۱ سالتان است و هنوز هم در اوج هستید. تا چه زمانی بازی می کنید؟

شیخ:

نمی دانم واقعا. اینقدر فوتبال را دوست دارم که می خواهم تا وقتی می توانم گل بزنم، فوتبال بازی کنم. من حد و حدودی برای خودم قائل نیستم؛ به من می گویند شیخِ بدون محدودیت.

در کشورهای مختلف بازی کرده اید. فرق طرفداران ایران با بقیه کشورها چیست؟

شیخ:

درست است که من خیلی سفر کرده ام. هواداران فرانسوی و ایتالیایی را دیده ام؛ در دوبی بوده ام و همه جای دنیا رفته ام ولی اگر بخواهم واقعیت را بگویم از هیجان هواداران ایرانی هیجان زده شده ام. از موقعیت باز استفاده می کنم. چیزهایی به ذهنم می رسد که باید بگویم. از زمانی که به ایران رسیده ام، درست است که رنگ پوست من تیره است ولی هیچ وقت احساس نکرده ام که رنگین پوست هستم. همه به من احترام گذاشته اند و از همینجا می خواهم از تمام آفریقایی ها بخواهم که هر جا ایرانی ها را می بینید به آنها احترام بگذارید. می خواهم از علیرضا ملک هم تشکر کنم؛ یک دوست ایرانی که مثل برادرم است. اینقدر همدیگر را دوست داریم که با اینکه من فرانسوی صحبت می کنم، شیوه حرف زدن با همدیگر را پیدا کرده ایم.

اهل مالی هستی. اوضاع کرونا در مالی چطور است؟ خانواده ات در سلامت هستند؟

شیخ:

از اوضاع مالی و خانواده ام با خبر هستم. درست است که هنوز کرونا به مالی نرسیده است ولی کشورهای هم مرز مالی کرونا دارند. من برای مالی نگرانم و برای کل آفریقا، اروپا، آسیا و آمریکا. برای همه نگران هستم. امیدوارم راه حل مقابله با این بیماری را پیدا کنیم. چون خدا به ما هوش داده و باید با هم مبارزه کنیم تا کرونا را شکست دهیم. به کرونا می گویم که اگر دست برندارد شیخ دیاباته سراغش می آید.

منبع : برنامه فرمول یک شیکه اول

 

انتهای متن/*