طرز تهیه پیتزا

طرز تهیه پیتزا

شما به راحتی می توانید انواع پیتزاها و خمیر آن را در منزل تهیه کنید و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و حتی باب میل خود مواد آن را تغییر بدهید. در ادامه با چند روش پخت آن آشنا شوید.

به گزارش زنان خبر، مواد لازم برای خمیر پیتزا :

آرد تقریبا ۳۵۰ گرم
آب ۱ پیمانه
مخمر فوری ۱ قاشق غذاخوری
روغن ۳ قاشق غذاخوری
نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

مواد لازم برای پیتزا مخلوط :

ژامبون ریز شده ۵۰۰ گرم
سوسیس خرد شده ۵۰۰ گرم
پنیر پیتزا ۵۰۰ گرم
فلفل دلمه ای ۲ عدد
قارچ ۲۰۰ گرم
آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه خمیر پیتزا :

آرد را به همراه مخمر فوری و نمک با هم خوب مخلوط کنید سپس روغن و آب را کم کم اضافه کنید و مخلوط کنید، میزان آب و آرد بستگی به آردتان دارد که آرد چه میزان آب جذب می کند. باید خمیرتان به گونه ای باشد که بسیار لطیف باشد و به دست شما نچسبد. زمانی که مواد خوب مخلوط شدند و خمیر مورد نظرتان بدست آمد خمیر و از ظرف خارج کنید و روی یک سطح صاف را آرد پاشی کنید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را ورز بدهید (به این صورت که خمیر را با کف دست باز کنید و خمیر که باز شد آن را ببندید، به مدت ۱۰ دقیقه این کار را ادامه بدهید) بعد از ورز دادن خمیرتان را کامل ببندید و جمع کنید یعنی این که هیچ جای آن درز و باز شدگی نداشته باشد. آن را به صورت چانه ای بزرگ درست کنید.

خمیرتان را داخل یک ظرف بزرگ بگذارید (زیرا حجم آن ۲ برابر می شود) در آن را ببیندید و آن را در محیطی گرم به مدت ۱ ساعت یا بیشتر قرار بدهید تا حجم خمیرتان دو برابر شود.

طرز تهیه سس پیتزا :

نصف فلفل دلمه ای، ۲ حبه سیر و حدود ۳-۴ عدد گوجه فرنگی پوست گرفته شده و ۱ قاشق غذاخوری سرکه را داخل غذاساز بریزید تا خوب مخلوط شوند بعد مواد را با ۴ قاشق غذاخوری روغن و نمک و فلفل مخلوط کنید و روی شعله قرار بدهید تا به غلظتی که می خواهیم برسد (غلظت باید کمی رقیق تر از رب باشد).

اجازه بدهید سس سرد شود.

طرز تهیه پیتزا,تهیه ی پیتزا مخلوط
پخت پیتزا در خانه

طرز تهیه پیتزا مخلوط :
دلایل ترک خوردن روی کیک چیست؟
راز و رمز تهیه خوشمزه ترین ترشی

بعد از گذشت زمان مورد نیاز برای خمیر، کف سینی فر را چرب کنید و خمیر را نازک روی سینی فر پهن کنید. زیرا بعد از پخت خمیر پف می کند. بعد از اینکه پهن کردید روی آن مقداری چنگال بزنید و بعد از سس آماده شده روی خمیر بریزید و روی آن پهن کنید.

مقداری پنیر پیتزا بریزید و بعد از آن ژامبون های خرد شده بریزید به صورتی که یک لایه روی خمیر را بپوشانید و بعد از آن قارچ های ورقه را بچینید و سوسیس های حلقه ای را بچینید و بعد مقداری فلفل دلمه ای بریزید. میزان فلفل دلمه ای نباید زیاد باشد.

و در پایان مقدار زیادی پنیر پیتزا روی آن بریزید و داخل فر از قبل گرم شده قرار بدهید و دمای فر را روی ۱۷۰ قرار بدهید. زمانی که خمیر پیتزا پخت زیر آن را خاموش کنید و شعله ی بالایی را روشن کنید تا روی آن به میزان دلخواه سرخ شود. و در پایان روی آن آویشن و سس بریزید و میل کنید.

 

انتهای متن/*