طرح غربالگری سلامت در برابر ویروس کوید ۱۹ در بخش مرکزی ری کلید خورد

در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا، طرح غربالگری سلامت شهروندان در قالب طرح ملی مبارزه باکرونا در بخش مرکزی شهرستان ری آغاز شد.

به گزارش زنان خبر، با هماهنگی های انجام شده از سوی بخشداری بخش مرکزی ری و مشارکت شبکه بهداشت شهرستان ری در راستای مبارزه با شیوع ویروس منحوس کرونا ؛ ۸ سایت غربالگری سلامت الکترونیکی(بسیج مقابله با کرونا) در دهیاری های تابعه این بخش با ۵۰ دستگاه رایانه، ۶۰ گوشی و خط اعتباری تلفن همراه برای استقرار اپراتورهای سلامت، تجهیز و مناسب سازی شده است.

در این طرح ۱۱۰ اپراتور غربالگری سلامت که با همکاری سپاه ناحیه مقاومت حضرت عبدالعظیم( ع) و براساس آموزه های شبکه بهداشت؛ دوره های آموزشی را سپری کرده اند برای  اجرای طرح غربالگری سلامت شهروندان در برابر ویروس کرونا در سایت های مذکور که از سوی دهیاری های تابعه بخش مرکزی ری آماده و تجهیز شده اند، مستقر می شوند.

فاطمه فکوریان؛ بخشدار بخش مرکزی شهرستان ری از شهروندان درخواست کرد تا درصورت امکان با خوداظهاری به سامانه طرح ملی سلامت مراجعه کنند یا درغیر این صورت با اپراتورهای طرح غربالگری سلامت همکاری لازم را انجام دهند تا با در دست داشتن آمار و اطلاعات مناسب راهکارهای لازم جهت کنترل شیوع این ویروس در دستور کار مسئولان مربوطه قرار بگیرد.

هموطنان و همشهریان گرامی می توانند جهت شرکت خود و خانواده هایشان در طرح غربالگری الکترونیکی کرونا از طریق سامانه : salamat.gov.ir  اقدام نمایند.

 

 

انتهای متن/*