ضرورت اصلاح الگوی مصرف غذایی ایرانیان

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف غذایی گفت: یکی از اساسی ترین موضوع در سلامت جسم و روح غذای سالم است.

به گزارش زنان خبر؛ زهرا عبداللهی، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در همایش « من سفیر سلامت هستم» که در ستاد مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد گفت: یکی از اساسی ترین موضوع در سلامت جسم و روح غذای سالم است.

وی افزود: یکی از علل مرگ و میر در کشور، بیماری های غیر واگیر است که مهمترین علت آن استفاده غذای نامناسب می باشد.

عبداللهی بیان کرد: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی و  دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول و سلامت است که یکی از برنامه های جدی ما اصلاح الگوی تغذیه  مردم است.

 

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بیان کرد: اضافه وزن و چاقی که امروزه در کشور شایع است موقعی ایجاد می شود که انرژی مصرفی بیشتر از نیاز بدن باشد. همچنین، مصرف زیاد نمک موجب بروز بیماری ها می شوند که باید کاهش یابند.

 

وی بیان کرد: مواد قندی، شیرینی و نوشابه ها و حتی سس ها که ضمن داشتن نمک، قند نیز دارند، باید در مصرف آنان زیاد روی نکنیم.

وی با بیان اینکه چربی و روغن را باید در مصرف الگوی غذا کاهش دهیم گفت: انواع شیرینی های مخصوصا، شیرینی و کیک خامه ای و فست و فودها سرشار از چربی و روغن مصرفی است.

عبداللهی تاکید کرد: شکل گیری ذائقه باید از کودکی باشد و دنیا به مسئله شکل گیری ذائقه  از کودکی توجه دارد.

 

 

وی بیان کرد: سرطان سینه و پروستات ارتباط مستقیم با استفاده از مواد غذایی نامناسب و چربی دار دارد.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اگر الگوی مصرف غذایی اصلاح شود می توان از بیماری ها پیشگیری کرد.(شبستان)