صوفی‌زاده: انتخاب سرمربی خارجی تیم ملی باید با موازین شرعی و فرهنگی همخوانی داشته باشد

نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال گفت: جای سرمربی تیم ملی بانوان را خالی گذاشته‌ایم تا نتایج بررسی‌های‌مان مشخص شود.

به گزارش زنان خبر،لیلا صوفی‌زاده درباره شرایط تیم ملی فوتبال بانوان با بیان اینکه «۲۰ روز پیش در آخرین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و با تصویب اعضا، کادرفنی تیم‌های ملی را مشخص کردیم»، به خبرنگاران تسنیم و ایسنا گفت: در رده سنی بزرگسالان آزمون به‌عنوان مربی تیم معرفی شد، حسن‌زاده مربی دوم است و مدایم‌زاده نیز مربی دروازه‌بان‌ها خواهد بود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال ادامه داد: جای سرمربی را خالی گذاشتیم تا نتایج اقداماتی که مورد بررسی قرار دادیم مشخص شود که سرمربی خارجی بیاید و هدایت تیم را به عهده بگیرد، البته یک سرمربی که با چارچوب‌ها و موازین شرعی و فرهنگی ما همخوانی داشته باشد. برهمین اساس این مقوله نیاز به بررسی دارد. از طرف دیگر در نظر داشتیم ۱۳ بهمن ماه تاریخ آغاز اردو تیم ملی را داشته باشیم و این تاریخ را در سایت‌ها اعلام کردیم، اما روز گذشته زمین را بازدید کردیم که برای شرایط تمرین، وضعیت مساعد نیست. شاید تا ۲۰ روز دیگر نیز شرایط مساعد نباشد تا برف‌ها آب شود. البته قرار است خدمات دیگری صورت بگیرد تا زمین را آماده کنند.

وی با بیان اینکه «چون این اردو انتخابی بود نمی‌توانستیم ریسک کنیم و به همین دلیل اردو را لغو کردیم»، به دلیل اصلی لغو اردو اشاره کرد و اظهار داشت: از ظرفیت‌های استانی استفاده خواهیم کرد تا اردوها را در استان‌هایی که شرایط آب و هوایی مناسبی دارند، برگزار کنیم. برای مثال بندرعباس و سیرجان مدنظر ماست. تیم تحت هدایت آقای چمنیان به سیرجان می‌رود و به همین دلیل این امر هماهنگی می‌خواهد تا در اسرع وقت کار را انجام دهیم. قطع به یقین این اردوها انجام می‌گیرد و تمرینات برگزار خواهد شد.

صوفی‌زاده از برگزاری اردوهای تدارکاتی خبر داد و افزود: بازی‌های تدارکاتی با تیم ترکیه در دستور کار است. انجام بازی تدارکاتی با ترکیه مراحل تصویبش را پشت سر می‌گذارد و ان‌شاءالله دستور نهایی‌اش نیز صورت بگیرد. در هر صورت ما برای اردوی لغو شده تیم هم برنامه جایگزین داریم. اردوی دوم تیم ملی بزرگسالان نیز ۱۱ تا ۱۵ اسفند برگزار خواهد شد و ۲۳ تا ۲۸ اسفند نیز اردوی سوم را خواهیم داشت. همه این موارد برنامه‌ریزی شده است.

وی همچنین تصریح کرد: درباره تیم زیر ۱۹ سال با آقای محصص صحبت کردیم که با توجه به شرایطی که داریم آن را لغو کنیم. نظر سرمربی این بود که در واقع حتماً نیاز به آموزش تئوری و بازبینی فیلم مسابقات برای بازیکنان دارند. در این برنامه‌ریزی نیز بخشی از برنامه بدنسازی در سالن انجام می‌گیرد. طبق هماهنگی با آقای محصص و صحبتی که با او داشتیم، نظر فنی و تخصصی‌اش نیز روی برگزاری اردو بود تا کنسلی آن. با توجه به اینکه تیم زیر ۱۹ سال ما به زودی مسابقات سوچی روسیه را در پیش دارد، ما باید هرچه بیشتر به این تیم کمک کنیم. البته از مدت‌ها پیش اردوهای این تیم نیز شروع شده است.

تسنیم

انتهای متن/*