شهردار کهریزک:اجرای طرح توانمندسازی بانوان

اجرای برنامه های حمایتی به منظور توانمندسازی بانوان بی سرپرست و بدسرپرست از سوی شهرداری کهریزک اجرا می شود.

به گزارش زنان خبر، شهردار کهریزک با اعلام این خبر گفت: بانوان قشری تاثیرگذار هستند که اگر جامعه وظایف خود را به درستی نسبت به آنها انجام دهد نهاد خانواده سامان می یابد و در پی آن جامعه ای شکوفا پیش روی خود خواهیم داشت که با توجه به این موضوع شهرداری کهریزک و در راستای توانمندسازی بانوان دراین سالها تمام سعی خود را به کار بسته تا بتواند با ارائه خدمات حمایتی مطلوب تر دراین زمینه گام های مهمی را بردارد.

اسماعیل نعمت زاده افزود: درسال گذشته، شهرداری کهریزک برنامه های بسیاری در زمینه توانمندسازی بانوان در دست اجرا داشت که این برنامه ها چشم انداز بسیار خوبی به همراه داشت.

وی ادامه داد: شناسایی بانوان کارآفرین، برگزاری ۴ نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی و خانگی برای بانوان کارآفرین، برگزاری جشن های مختلف، اجرای طرح های رسیدگی به معیشت بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست، برگزاری همایش با موضوع تحکیم خانواده و همچنین برپایی طرح رحمت در مدارس از جمله برنامه هایی بود که در کهریزک اجرا شده است.

شهردار کهریزک در ادامه به اهمیت برگزاری دوره های مهارت آموزی به بانوان اشاره کرد وگفت: یکی از اصلی ترین اقدامات شهرداری در خصوص توانمندسازی بانوان بحث آموزش مهارت به آنهاست اکنون بانوان با گذراندن دوره های آموزشی در رشته های مختلف هنری از جمله خیاطی، آموزش کیف چرم، آموزش انواع زیورآلات و…. می توانند وارد بازار کار شوند.

ایجاد نمایشگاه و بازارچه ها برای عرضه محصولات

وی به حمایت های پس از آموزش مهارت آموزی بانوان اشاره کرد و افزود: ایجاد نمایشگاه و بازارچه ها برای عرضه محصولات ازجمله اقداماتی است که شهرداری برای حمایت از بانوان کارآفرین انجام می دهد بدون تردید ایجاد اینگونه فضاها می تواند زمینه معرفی بانوان موفق و موثر در حوزه اقتصادی را بهتر و بیشتر در جامعه فراهم کند.

نعمت زاده افزود: درضمن شهرداری با معرفی بانوان کارآفرین به بانک ها زمینه ارائه تسهیلات بیشتری را برای آنها فراهم می کند تا بتوانند با دریافت این تسهیلات زمینه اشتغالزایی را برای خود و دیگران فراهم کنند.

شهردار کهریزک در پایان به کمبودهایی امکانات بانوان در کهریزک اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نبود بوستان بانوان،عدم سوله های کارآفرینی برای بانوان جویای کار و همچنین کمبود سراهای محله در تمامی نقاط شهر از جمله نیازهایی است که درکهریزک احساس می شود و مدیریت شهری کهریزک با جدیت تمام پیگیر پاسخگویی به مطالبات بانوان کهریزک است.

 

انتهای متن/*