شهردار فشافویه: بوستان بانوان در فشافویه راه اندازی می شود

شهردار فشافویه از راه اندازی بوستان بانوان در این شهر خبر داد.

به گزارش زنان خبر، محسن تاجیک در گفت و گویی با خبرنگار زنان خبر با اشاره به راه اندازی بوستان بانوان در این شهر گفت: اولین پارک مخصوص بانوان در حسن آباد فشافویه در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۵۰ درصد جامعه شهری را بانوان تشکیل می دهند استفاده از ظرفیت و پتانسیل این گروه یک ضرورت و نیاز به شمار می رود.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی با بیان اینکه بوستان بانوان با متراژ ۲ و نیم هکتار برای این قشر در حال احداث و آماده سازی است،تصریح کرد: تاکنون سه میلیارد برای این پارک هزینه شده است تا بانوان از آن استفاده کنند.

شهردار حسن آباد فشافویه یادآور شد: تمامی امکانات و تجهیزات و همچنین دو سالن رزمی و بسکتبال برای بانوان به این پارک الحاق شده است.

تاجیک گفت: ۳۰ درصد مسئولیت و اداره کارها در شهرداری فشافویه به زنان محول شده تا از توانایی های این گروه در اداره شهر استفاده شود.

وی عنوان کرد: زنان در اداره و مدیریت شهری توانمند بوده و حتی ظرفیت جایگاه شهردار را هم دارند.

فرایند پیدایش و شکل گیری شهر حسن آباد :

شهر حسن آباد تنها کانون شهری در دل حوزه شهری حسن آباد می باشد که بصورت یک شهر خطی در حول محور تهران- قم شکل گرفته است ،‌ فرایند پیدایش ( شکل گیری ) و توسعه شهر حسن آباد در مراحل مختلف به شرح ذیل می باشد .

منطقه مورد مطالعه دارای قدمت طولانی می باشد . شهرری و مناطق پیرامون آن که شهرحسن آباد از توابع آن بشمار آمده است ،‌ دارای قدمت و تاریخچه طولانی می باشد که بررسی تاریخی منطقه نیاز به مطالعات ویژه تاریخی دارد .

 

انتهای متن/*