سقوط سه راکت در پایگاه التاجی/ پرواز هواپیمای نظامی آمریکا به ۷۶.۵ کیلومتری بندر شانگهای

منابع عراقی خبر دادند که سه راکت در پایگاه «التاجی» در شمال بغداد سقوط کرده است.

به گزارش زنان خبر، منابع عراقی، شامگاه امروز (دوشنبه)، از سقوط سه راکت در پایگاه «التاجی» در شمال بغداد خبر دادند.

 

این منابع در گزارش خود اشاره کردند که این پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی است.

 

برخی منابع نیز ادعا کردند که پنج راکت در پایگاه التاجی سقوط کرده است.

 

پرواز هواپیمای نظامی آمریکا به ۷۶.۵ کیلومتری بندر شانگهای

هواپیماهای نظامی آمریکا با پرواز نزدیک بنادر چین به نزدیک فاصله طی سالها اخیر به قلمروی  این کشور رسیدند.

 

به نوشته روزنامه «تایمز ایندیا» به نقل از رسانه‌های چینی همزمان با تشدید تنش بین آمریکا و چین، یکی از هواپیماهای نظامی ایالات متحده با پرواز به سمت بندر «شانگهای» به مسافت ۷۶.۵ کیلومتری این بندر رسید که نزدیکترین فاصله به چین طی سالهای اخیر است.

 

بر اساس این گزارش، طی یک ماموریت هوایی در روز یکشنبه یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی «پوسیدان-۸» و یک فروند هواپیمای تجسسی «ایی جی-۳» با گذر از تنگه تایوان نزدیک ساحل «ژی جیانگ» و«فوجیان» پرواز کردند.

  •  

 

در این ماموریت هواپیمای پوسیدان-۸ آمریکا با حمایت ناوشکن «یو اس اس رافائل پرالتا» به بندر شانگهای نزدیک شد. این هواپیما با پرواز به سوی شانگهای  در فاصله ۷۶.۵ کیلومتری  این بندر قرار گرفت. این نزدیکترین مسافت از سوی یک هواپیمای نظامی آمریکایی محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته به قلمروی چین نزدیک شده است.

 

به نوشته این منبع خبری، این دوازدهمین روز متوالی از پرواز هواپیماهای نظامی آمریکا نزدیک سواحل چین است. طی روزهای گذشته نیروی دریای چین در یک نوبت به یک فروند هواپیمای نظامی آمریکایی هشدار کرده و اعلام می‌کند که این هواپیما باید فورا منطقه را ترک کند و گرنه از سوی جنگنده‌های چینی رهگیری می‌شود.

 

انتهای متن/*