سفیر ایران در تاجیکستان فرارسیدن سال نو را تبریک گفت

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در پیامی، جشن باستانی نوروز و سرآغاز بهار را به هموطنان ایرانی و هم‌تباران حوزه نوروز تبریک گفت.

به گزارش زنان خبر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، «محمدتقی صابری» سفیر کشورمان در پیامی، جشن باستانی نوروز و سرآغاز بهار را به هموطنان ایرانی و هم‌تباران حوزه نوروز تبریک گفت:

ز کوی یار میآید نسیم باد نوروزی
از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

به نام  خداوند جان و خرد؛

 نوروز باستانی که سرآغاز بهار دلنشین و تجلی‌گاه زیباترین چهره طبیعت و هستی است را به هموطنان ایرانی وهم­‌کیشان و هم ­تباران ارجمند تاجیک و به همه مردمانی که نوروز را گرامیمی­دارند، صمیمانهتبریک و شادباشمی‌­گویم.

نوروز جلوه و مظهری از تفکر، خردورزی و نو شدناست و بر مبنای همین درک بوده است که توانسته است در طول تاریخ مشعل فرهنگ صلح، مدارا و دوستی را روشن نگاه دارد.

از خداوند متعال درخواست می‌کنم در این ایام که ویروس شوم کرونا کشورهای جهان را درگیر نموده است، هر چه زودتر این بیماری ریشه کن و سلامتی و آرامش در بین مردم برقرار شود.

امیدوارم نوروز برای همه مردم دنیا به ویژه برای دو کشور هم­فرهنگ و هم­زبان ایران و تاجیکستان، سرشار از  سلامتی،کامروایی و بهروزی بوده و روز به روز شاهد گسترش و توسعه روابط این دو کشور در تمامی عرصه ها باشیم.

برآمد باد صبح و بوی نوروز
به کام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال
همایون بادت این روز و همه روز

عید نوروز بر همگان مبارک

            زنده باد دوستی ایران و تاجیکستان!

محمد تقی صابری

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

نوروز ۱۳۹۹ خورشیدی

انتهای متن/*