زیارت بارگاه نواده امام زین العابدین (ع) در ماه مبارک رمضان

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای حضور در آستان مقدس امامزادگان است. از این‌رو این هفته می‌توانید به بقعه امامزاده عبدالله(ع) که نسبش به امام سجاد(ع) می‌رسد، در روستای «ترکمن ده» بروید.

به گزارش زنان خبر، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای حضور در آستان مقدس امامزادگان است. از این‌رو این هفته می‌توانید به بقعه امامزاده عبدالله(ع) که نسبش به امام سجاد(ع) می‌رسد، در روستای «ترکمن ده» بروید.

تاریخچه

تاریخچه ساخت گنبد و بارگاه این زیارتگاه به دوران قاجار برمی‌گردد. در دوره حکومت آقامحمدخان قاجار در محل فعلی امامزاده، قبرستانی وجود داشته و ترکمن‌ها در قسمت پایین آن زندگی می‌کردند. یکی از روستاییان خواب می‌بیند که دو تن از ذریه پیامبر(ص) در این قبرستان دفن شده‌اند. از آنجایی که بنا به اسناد تاریخی در زمان حکومت هارون خلیفه عباسی امامزاده عبدالله(ع) و یارانشان در کوه‌های اطراف ری پناهنده شده و به دست عمال حکومت شهید شدند، بومیان و اهالی قدیمی روستا اتفاق نظر دارند که دو شهید که شجره‌نامه‌شان به امام سجاد(ع) می‌رسد در اینجا مدفون هستند.
دیوار خشتی صحن امامزاده از زمان قاجار پابرجا و زمین اطراف آن توسط بانیان نیکوکار خریداری و وقف امامزاده شده ‌است. این امامزاده در بزرگراه شهید یاسینی، ۷کیلومتر بالاتر از جنگل سرخه‌حصار قراردارد.

همه‌سین (ده ترکمن یا ترکمن‌ده)، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان تهران در استان تهران ایران. روستای همه‌سین در ۷ کیلومتری شرق تهران و در پوشش شهرداری منطقه ۱۳ تهران می‌باشد.

این روستا در شمال شرقی تهران و هفت کیلومتری پارک جنگلی سرخه حصار قرار گرفته‌است. همه‌سین در دهستان سیاهرود قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۹۸۲ نفر (۲۶۹خانوار) بوده‌است.

 

 

انتهای متن/*