زوایای پنهان شخصیت شهید سلیمانی باید در عرصه جهانی منتشر شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: باید زوایای پنهان شخصیت سردار سلیمانی را کشف و در عرصه جهانی منتشر کرد.

به گزارش زنان خبر،احد جاودانی در مراسم گرامیداشت مقام سیدالشهدای مقاومت سردارشهید حاج قاسم سلیمانی و رونمایی از نماهنگ “پیراهن بهشت” اظهار داشت: با توجه به اشتیاق و توانمندی که در بین هنرمندان وجود دارد آنها می توانند در زمینه بازگو کردن رخدادهای حماسی ماندگار و حماسه ها فعالیت کرده و ظرافت آنها را به مخاطبان نشان دهند.

وی با بیان اینکه شناسایی شخصیت سردار سلیمانی و معرفی او از سوی هنرمندان می تواند زمینه ساز کارها و فعالیت های گسترده ای شود، افزود: دولت آبادی و حتی سلطنت طلب ها هم سردار سلیمانی را افتخار ایران معرفی کرده و می شناسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خاطر نشان کرد: تولید فیلم و نماهنگ و حتی چاپ کتاب در مورد معرفی شخصیت سردار سلیمانی برای نسل جوان به عنوان الگویی موثر و مناسب نقش اثرگذار و مطلوبی دارد.

وی عنوان کرد: امروز سردار سلیمانی به عنوان فرماندهی فراملی و مبارز دوران هشت سال دفاع مقدس الگویی برای همه به شمار می رود.

جاودانی تاکید کرد: قطعا فیلم سازان در زمینه مبارزات سردار شهید سلیمانی، فیلم های خوب و ارزشمندی خواهند ساخت و در حوزه ادبیات و تئاتر هم گام های موثری برداشته خواهد شد.

وی به ابعاد شخصیتی سردار دلها اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی در حفظ نیروهای انقلابی و جنگ دارای نگاه فراجناحی بود و همراه با اقتدار نظامی از محبت هم نسبت به دیگران برخوردار بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران یادآور شد: آثار مکتوبی در ارتباط با دفاع مقدس و شهدا منتشر و کار شده اما رمان های ماندگار و آثار متعدد و زوایای پنهان شهدا هنوز به زبان های دیگر تولید نشده و انتظار می رود این اقدام هم انجام شود.

آئین بزرگداشت مقام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان “سیدالشهدای مقاومت” با حضور امیرسرتیپ گلفام جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و سردار میر احمدی جانشین معاونت اطلاعات وعملیات ستاد کل نیروهای مسلح کشور، سردار حسینی معاون اقشاری سپاه محمد رسول الله(ص) در محل آمفی تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

انتهای متن/*