زندگی سیندرلایی آرزوی دختران امروز

یک جامعه شناس گفت: عدم آموزش های لازم در خصوص روابط دختر و پسر در کانون خانواده موجب شده اینگونه روابط در ایران خروجی نافرجامی داشته و ازدواج های حاصل از آن به طلاق بیانجامد.

به گزارش زنان خبر، دکتر روح انگیز لطیفی جامعه شناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی سایت زنان خبر با اشاره به ازدواج های امروزی و آرزوی دختران برای داشتن زندگی سیندرلایی گفت: متاسفانه عدم آموزش های لازم در خصوص روابط دختر و پسر در کانون خانواده موجب شده اینگونه روابط در ایران خروجی نافرجامی داشته و ازدواج های حاصل از آن به طلاق بیانجامد.

وی با اشاره به اینکه اگر روابط دختر و پسر آگاهانه و منطبق بر فرهنگ ، عرف و مذهب ما و با نظارت خانواده باشد کمتر فرزندان دچار آسیب پذیری می شوند تصریح کرد:متاسفانه اغلب دختران زمانی که وارد این روابط می شوند تنها به ازدواج و پسران به مسایل جنسی فکر می کنند که همه ی این عوامل ناشی از عدم آموزش خانواده و خلا عاطفی است.

آسیب پذیری در روابط دختر و پسر در دختران بیشتر است

این جامعه شناس با تاکید براینکه آسیب پذیری در روابط دختر و پسر در دختران بیشتر است ادامه داد: ترشح هورمون های زنانه در دختران موجب می شود دختران اشتیاق زیادی برای تشکیل خانواده و مادر شدن داشته باشند این در حالی است که آنها مهارتهای زندگی، همسرداری، نحوه مقابل با مشکلات را نیاموخته اند و اغلب نگاهی سیندرلایی به ازدواج دارند و از مرد آینده خود توقعاتی دارند که بیشتر شبیه یک رویاست تا یک زندگی ایده ال، که این امر یکی از علل طلاق و شکست در ازدواجهای امروزی است.

لطیفی اظهارداشت: اغلب ما احساس مسئولیت و یادگیری مهارت را در فرزندان خود تقویت نمی کنیم و زمانی که وارد اجتماع می شوند فقط به دنبال کارهای راحت با حقوق بالا هستند و به نوعی مصرف گرا تربیت می شوند و این امر موجب می شود وارد رابطه هایی شوند که زودتر به اهداف خود برسند .

این جامعه شناس خاطرنشان کرد: عدم آموزش لازم در خصوص ارتباط سالم بین دختر و پسر، عدم مسئولیت پذیری و نداشتن مهارت برای راه اندازی کسب و کار و… از جمله ورود افراد به آسیبهای اجتماعی است.

 

خبرنگار:نزاکت الهیاری

 

انتهای متن/*