زنان تا فروردین ۹۹ به استادیوم نخواهند رفت

تماشاگران زن در بازی ایران و کامبوج موفق شدند وارد استادیوم شوند و ملی پوشان را تشویق کنند و بازی بعدی که تیم ملی میزبان خواهد بود به فروردین سال آینده موکول خواهد شد.

به گزارش زنان خبر، تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در استادیوم آزادی به مصاف کامبوج رفت که موفق شد با ۱۴ گل این حریف گم نام شرق آسیایی را شکست دهد. اما علاوه بر نتیجه غیر متعارف این بازی، حضور زنان در استادیوم یکی از نکات قابل توجه بود. زنان برای اولین بار در سال‌های اخیر موفق شدند با خرید بلیت وارد استادیوم شوند و تیم ملی را تشویق کنند.

حال امیرمهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال گفته: «حضور زنان در بازی‌های لیگ فعلا امکان‌پذیر نیست. نمایندگان فیفا که به تهران سفر کرده بودند اعلام کردند حوزه اختیارات ما بازی‌های ملی است و به قوانین کشور‌ها در لیگ برتر احترام می‌گداریم.»
با توجه به صحبت‌های علوی به نظر می‌رسد بازی ایران و کامبوج اولین و آخرین حضور زنان در استادیوم در سال ۹۸ بود. تیم ملی سه شنبه ۲۳ مهر در منامه به مصاف بحرین می‌رود و دقیقا یک ماه بعد در بصره مهمان عراق خواهد بود تا بازی‌های دور رفت تیم ملی به اتمام برسد. بازی‌های دور برگشت از تاریخ ۷ فروردین آغاز می‌شود و ملی پوشان در تهران میزبان هنگ کنگ خواهند بود که در آن بازی زنان می‌توانند دوباره به استادیوم بروند و بازی تیم ملی را تماشا کنند.

 

انتهای متن/*