زمزمه‌های حضور یک مربی آقا برای بانوان

در حالی که هنوز پایان همکاری مایدا با تیم ملی قطعی نشده است، زمزمه‌هایی مبنی بر حضور یک مربی مرد در تیم ملی بانوان شنیده می‌شود.

به گزارش زنان خبر؛ تیم ملی والیبال بانوان ایران ۱۸ تا ۲۶ مرداد ماه امسال ، رقابت‌های والیبال قهرمانی زنان آسیا را پیش رو دارد. مسابقاتی که با حضور ۱۴ تیم برگزار می‌شود و دختران ایران در مرحله گروهی با تیم‌های  چین تایپه، مالدیو و تایلند هم‌گروه است.
با این حال نه تنها هنوز تمرینات تیم ملی آغاز نشده است، بلکه تکلیف نیمکت تیم ملی بانوان هم مشخص نیست. مایدا چیچیچ ، سرمربی سال گذشته تیم ملی بزرگسالان ایران چندی قبل به کشورش بازگشت و هنوز خبری درباره قطع یا ادامه همکاری با این مربی عنوان نشده است.
تغییر و تحولات رخ داده مدیریتی در بخش بانوان فدراسیون والیبال به نظر می‌رسد هنوز به انسجام نرسیده است. استعفای زهره میرسپاسی که در زمان مدیریتش اقدامات خوبی برای والیبال بانوان انجام داده بود و پس از آن حضور فریبا صادقی، سرمربی تیم والیبال ذوب آهن و تیم ملی نوجوانان ایران روی صندلی نایب رییسی این فدراسیون، تغییر و تحول مهمی بود که در بخش بانوان رخ داد.
صادقی نزدیک به یک ماه قبل سمت نایب رییسی بانوان فدراسیون را بر عهده گرفت. نایب رییس جدیدی که هنوز جلسه معارفه‌ و نشست خبری برای او برگزار نشده است و مشخص نیست این مربی سابق و مدیر فعلی چه برنامه‌هایی برای تیم ملی والیبال بانوان دارد.
در این میان برخی زمزمه‌ها مطرح شده است مبنی بر این که فدراسیون نشینان مذاکراتی را با یکی دو مربی مرد برای هدایت تیم ملی بانوان آغاز کرده اند. شائبه‌هایی که اگر رنگ واقعیت به خود بگیرد ، نشان  از این دارد که همکاری فدراسیون والیبال با مایدا به پایان رسیده است.
شنیده‌ها حاکی از این است که فدراسیون و شخص نایب رییس بانوان با مربیانی همچون مصطفی شجاعی، ناصر شهنازی، رحمان محمدی راد مذاکراتی را برای حضور در تیم ملی بانوان ایران انجام داده اند اما هنوز چیزی در این‌باره قطعی نیست.
این در حالی است که پیش از این حراست وزارت ورزش در نامه‌ای متذکر شده بود که مربیان مرد در تیم‌های بانوان به کار گرفته نشوند مگر در شرایط خاص آن هم به صورت مشاور فنی و به مدت کوتاه!
حال باید منتظر ماند و دید تصمیم فدراسیون والیبال در روزهایی که تمام تمرکز والیبالی ها روی تیم ملی بزرگسالان و مسابقات لیگ  جهانی است، چه تصمیمی در خصوص بانوان می‌گیرد و برای آینده این تیم که زمان زیادی برای آماده‌سازی حضور در مسابقات فیلیپین ندارد، چه برنامه‌ای خواهد داشت؟
احتمال می‌رود که اردوی تیم ملی والیبال بانوان از روز جمعه آغاز خواهد شد. اردویی که به گفته برخی بازیکنان تیم ملی  هنوز مشخص نیست چه کسی به عنوان مربی در آن حضور خواهد داشت.
(باشگاه خبرنگاران)