رییس فدراسیون انجمن های ورزشی کشور: فعالیت بانوان در رشته فلوربال مطلوب است

فلوربال رشته‌ای نوظهور در ایران است که در این راستا بانوان با تلاش خود فعالیت خوبی برای درخشش در این رشته نوپا داشته‌اند.

به گزارش زنان خبر، محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: خوشبختانه در دهه گذشته شاهد درخشش و فعالیت بانوان در رشته‌های ورزشی مختلف هستیم، مدال‌ها و کسب مقام آنان ستودنی است.

وی افزود: ورزش بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است و آنان می‌توانند با حفظ سلامت و تندرستی، اعضای خانواده را در این راستا به ورزش هدایت کنند، انجام ورزش از سوی بانوان باتوجه به سیستم بدن آنان سلامت جسم، روح و روان را تضمین می‌کند.

علیپور با اشاره به تیم ملی فلوربال بانوان بیان کرد: اولین اردوی تیم ملی فلوربال بانوان در تاریخ ۲۸ الی ۳۱ فروردین ماه سال جاری برگزار می‌شود و امیدواریم در مسابقات پیش رو شاهد موفقیت آنان باشیم.

وی ادامه داد: شهرستان قزوین میزبان اردوی فلوربال بانوان است که دوره‌ی آماده سازی برای شرکت در مسابقات کاپ آسیا می‌باشد.

رییس فدراسیون انجمن های ورزشی کشور در مورد زمان مسابقات اذعان داشت: از تاریخ ۲۸ خرداد ماه تا ۲ تیرماه سال جاری مسابقات فلوربال بانوان کاپ آسیا برگزار می‌شود؛ ورزشکاران کشورهای فیلیپین، کره جنوبی، مالزی، ایران، سنگاپور، تایلند و هند نیز دراین مسابقات حضور خواهند داشت.

وی با معرفی ورزش فلوربال خاطرنشان کرد: فلوربال نوعی ورزش هاکی است که در داخل سالن ورزشی مناسب سازی شده، مسقف و بر روی زمین لاستیکی یا چوبی مقاوم انجام می‌شود.

علیپور افزود: رشته ورزشی فلوربال بین جوانان و نوجوانان محبوبیت خاصی پیدا کرده است و به عنوان یک رشته‌‌ی ورزشی پرطرفدار محسوب می‌شود.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی در مورد فعالیت بانوان در رشته فلوربال گفت: با توجه به اینکه رشته ورزشی فلوربال در ایران نوظهور است ولی فعالیت بانوان در این رشته بسیار مطلوب و تحسین برانگیز است.

 

 

انتهای متن/*