ریزش قیمت دلار و سکه، واکنش بازار آزاد به اظهارات ترامپ

در حالی که سفته بازان ارزی، از هفته گذشته به بهانه احتمال خروج آمریکا از برجام، بر نوسان بازار ارز افزودند و قیمت دلار را به بالای ۴۰ هزار ریال رساندند، قیمت ارزهای عمده و طلا کمتر از یک روز پس از اعلام مواضع رئیس جمهوری این کشور، در بازار ریزش کرد.

به گزارش زنان خبر، قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد که هفته گذشته را با نرخ ۴۰ هزار و ۱۷۰ ریال پایان برده بود، امروز (شنبه) را با روند نزولی آغاز کرد و در میانه روز به عدد ۴۰ هزار و ۷۰ ریال رسید که نسبت به پنجشنبه گذشته ۱۰۰ ریال کاهش دارد.
همچنین هر یورو با ۴۰۰ ریال کاهش امروز به ۴۷ هزار و ۴۵۰ ریال رسید؛ پوند انگلیس و درهم امارات متحده عربی نیز هر کدام ۱۰ ریال عقبگرد داشتند و به ترتیب ۵۳ هزار و ۶۳۰ ریال و ۱۱ هزار و ۱۹۰ ریال به فروش رفتند.
در سامانه نظارت ارز (سنا) که میانگین قیمت فروش ارزهای عمده در صرافی های مجاز سراسر کشور درج می شود، هر دلار آمریکا ۴۰ هزار و ۲۳ ریال، یورو ۴۷ هزار و ۷۳۱ ریال و درهم ۱۰ هزار و ۹۶۱ ریال درج شده است.

**تحولات بازار سکه
همچنین با وجود افزایش قیمت جهانی طلا و اینکه قیمت آن با ۵۰ سنت افزایش به یک هزار و ۳۰۴ دلار و ۳۰ سنت رسیده است، در بازار داخلی ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۷۰۰ ریال کاهش یافت و به یک میلیون و ۲۴۲ هزار و ۵۰ ریال رسید.
در معاملات امروز قیمت سکه تمام طرح جدید ۷۲ هزار ریال ریزش داشت و به ۱۳ میلیون و ۱۸۲ هزار ریال رسید و سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۶۰ هزار ریال افت ۱۲ میلیون ۶۸۰ هزار ریال عرضه شد.
همچنین نیم سکه و ربع سکه هرکدام ۲۰ هزار ریال کاهش قیمت تجربه کردند و به ترتیب ۶ میلیون و ۶۴۰ هزار ریال و ۳ میلیون و ۸۴۰ هزار ریال فروخته شدند.
سکه گرمی نیز با ثبت ۱۰ هزار ریال کاهش امروز به ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال رسید.

انتهای متن/*