رهبر جدید طالبان را بیشتر بشناسید / خان سعید محسود رهبر جدید طالبان شد

رهبر جدید طالبان را بیشتر بشناسید / خان سعید محسود رهبر جدید طالبان شد شورای مرکزی گروهک طالبان خان سیعد محسود معروف به خالد سجنا را به عنوان فرمانده خود انتخاب کرد ، حکیم الله محسود فرمانده سابق طالبان به دست آمریکا کشته شده است به گزارش گروه سیاسی”ره به ری” : شورای مرکزی گروہ […]

رهبر جدید طالبان را بیشتر بشناسید / خان سعید محسود رهبر جدید طالبان شد

شورای مرکزی گروهک طالبان خان سیعد محسود معروف به خالد سجنا را به عنوان فرمانده خود انتخاب کرد ، حکیم الله محسود فرمانده سابق طالبان به دست آمریکا کشته شده است

به گزارش گروه سیاسی”ره به ری” : شورای مرکزی گروہ تروریستی طالبان پاکستان ’’خان سیعد محسود‘‘ به نام مستعار ’’خالد سجنا‘‘ یکی از فرماندھان کلیدی این گروہ را بعنوان سرکردہ ی جدید خود منصوب کرد.

’’حکیم اللہ محسود‘‘ سرکردہ ی پشین گروہ طالبان پاکستان روز جمعه در یک حمله ی ھواپیمای بدون سرنشین آمریکا در وزیرستان شمالی کشته شد.

رسانه ھای پاکستان گزارش دادند ، اجلاس شورای مرکزی طالبان پاکستان برای انتصاب رئیس جدید این گروہ روز شنبه در منطقه ای در وزیرستان شمالی برگزار شد.

گروہ طالبان پاکستان موسوم به ’’جنبش طالبان پاکستان‘‘ در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط ’’بیت اللہ محسود‘‘ تاسیس شدہ و او نیز در سال ۲۰۰۹ میلادی در حمله ی مشابهی توسط ھواپیمای بدون سرنشین آمریکا در وزیرستان کشته شد.

’’خان سیعد محسود‘‘ سرکردہ ی جدید طالبان پاکستان که آموزش رسمی دینی و یا جدید را تحصیل نکردہ ، در صفوف این گروہ بدلیل فعالیت مسلحانه اش شھرت دارد و از نزدیکان ’’بیت اللہ محسود‘‘ بنیانگذار این گروہ به شمار می رود.

’’خان سیعد محسود‘‘ ۳۷ ساله که در روستای ’’زانگارا‘‘ واقع در منطقه ی ’’ساراروگا‘‘ در وزیرستان جنوبی متولد شدہ ، از شاخه ی ’’شبی خیل‘‘ قبیله ی ’’محسود‘‘ می باشد و ’’بیت اللہ محسود‘‘ نیز از ھمین قبیله بود.

’’خان سیعد محسود‘‘ که از دوستان نزدیک ’’حکیم اللہ محسود‘‘ نیز هست، پیشتر بعنوان معاون اول ’’ولی الرحمان‘‘ ، نفر دوم فقید طالبان پاکستان مسوولیت داشت.

گفته می شود ، ’’خان سیعد محسود‘‘ طراح عملیات متعدد تروریستی در پاکستان از جمله حمله ی سال ۲۰۱۱ میلادی به یک پایگاہ نیروی دریایی در کراچی ، حمله به یک زندان در منطقه ی ’’بانو‘‘ در ایالت خیبرپختونخوا و آزادی ۴۰۰ نفر از این زندان بود.