مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران: بانوان نیکوکار همیشه پیشگام بوده اند/ جشن نیکوکاری آرامش به خانواده‌های نیازمند می‌دهد

جشن نیکوکاری در اسفندماه با کمک و همت مردم به‌صورت خودجوش در سراسر کشور برگزار می‌شود تا کمک‌های جمع‌آوری‌شده قبل از آغاز سال نو در اختیار نیازمندان قرار بگیرد.

به گزارش زنان خبر، محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: روز احسان و جشن نیکوکاری، روزی است که نیکوکاران با همدلی و کمک‌های خود آرامش را به خانواده‌های نیازمند هدیه می‌دهند.

وی افزود: در آستانه سال نو مردم با کمک‌های خوبشان در سراسر کشور نیازمندان را یاری می‌کنند و این سنت حسنه هرسال به با استقبال همگان انجام می‌شود، هدایا و مبالغ جمع‌آوری‌شده قبل از سال نو به مددجویان و نیازمندان اعطا می‌شود.

ولیئی با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس بیان کرد: امروز ۱۶ اسفندماه جشن نیکوکاری در راستای فرهنگ‌سازی، کمک به نیازمندان و افراد کم برخوردار در سطح مدارس برگزار شد.

وی ادامه داد: آشنایی دانش آموزان برای کمک به نیازمندان در بزرگ‌سالی آنان تأثیر خوبی خواهد گذاشت و این سن بهترین دوره برای فرهنگ‌سازی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در مورد بانوان نیکوکار اذعان داشت: بانوان خیر و نیکوکار با حمایت و کمک‌های مختلف به کمیته امداد همیشه پیشگام بوده‌اند و گره‌های اقتصادی زندگی مددجویان را تا حدودی رفع کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در مراسم‌های جشن نیکوکاری در سطح شهر شاهد مادران همراه فرزندانشان هستیم که با هدایای خود از کودکی فرزندانشان را باروحیه همدلی و کمک‌رسانی آشنا می‌کنند.

ولیئی در مورد مراکز جمع‌آوری هدایای مردمی گفت: جشن‌های نیکوکاری در قالب مراسم‌های متعدد در شهر تهران برگزار می‌شود که در این راستا هدایای مردم در روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه توسط دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرهنگسراها، مراکز خیریه و… دریافت می‌شود و روز ۱۸ اسفندماه در مصلاهای نماز جمعه این جشن نیکوکاری و همدلی برگزار خواهد شد.

 

انتهای متن/*