زنان خبر - http://zanankhabar.ir

راه اندازی کارگاه تولید ماسک تنفسی در واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری

به گزارش زنان خبر [1]، این مرکز تحقیقاتی با حمایت‌های سعید قاضی مغربی رییس واحد و رامین محمدعلی طهرانی«معاون محترم پژوهش و فناوری واحد» و به پشتوانه اعضاء هیات علمی، کارشناسان و دانش‌آموختگان گروه نساجی، توانسته نسبت به تولید ماسک تنفسی، اقدام کند.

رامین محمدعلی طهرانی«معاون محترم پژوهش و فناوری واحد» اظهار داشت: به پیشنهاد مرکز تحقیقات نساجی، با امکانات موجود در دانشگاه، کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی شد.

طهرانی ادامه داد: با انتقال چرخ‌‌های خیاطی و ماشین آلات دوخت از کارگاه نساجی به فضای مناسبی در طبقه سوم ساختمان پژوهش و همچنین تامین پارچه مخصوص و سایر مواد اولیه و ملزومات تولید ماسک، فرایند تولید از اواخر فروردین ماه ۱۳۹۹ با حضور تعدادی از کارکنان خدوم واحد آغاز شد.

وی بیان کرد: پارچه مورد استفاده برای تولید ماسک از نوع پارچه بی‌بافت پنج لایه (اسپان ­باند/ ملت ­بلون) گرید پزشکی از جنس پلی پروپیلن با گرماژ ۲۵ گرم­برمترمربع است.

معاون پژوهش و فناوری واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری  در پایان گفت: مرکز تحقیقات نساجی  این واحد دانشگاهی در حال طراحی و ساخت مکانیزم‌‌هایی است که فرایند تولید ماسک را تسریع نموده و کیفیت آن را نیز افزایش دهد.

دانشگاه یادگار امام خمینی(ره) در ابتدای اتوبان تهران – قم، روبروی حرم مطهر امام خمینی(ره) واقع شده است و دارای ۲۳ هزار دانشجو در ۲۰۷ گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هفت دانشکده مصوب است.

انتهای متن/*