راسته انقلاب خیابان کامل می شود

راسته کتاب خیابان انقلاب با هدف رونق کسب و کار کتاب‌فروشی‌ها و اجرای طرح خیابان کامل با شناسایی و حذف موانع بصری و مناسب‌سازی برای معلولان بهسازی و بازآفرینی می شود. همین طور قرار است دستفروشان کتاب این محدوده نیز ساماندهی شوند.

به گزارش زنان خبر، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: طرح احیای خیابان انقلاب بخشی از طرح احیای راسته کتاب خیابان انقلاب، کریمخان و گذر فرهنگی خیابان برادران مظفر است که سازمان توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به عنوان مجری طرح  قرار است با همکاری بخش خصوصی نسبت به شناسایی و حذف موانع رونق کتابفروشی‌های این خیابان و شناسایی پتانسیل و ظرفیت‌های توسعه کتاب اقدام کند اما ادامه این طرح در خیابان کریمخان و همچنین اجرای طرح گذر فرهنگی خیابان برادران مظفر کاملا به عهده شهرداری منطقه ۶ بوده و دو قسمت از این طرح در خیابان انقلاب به عهده سازمان توسعه فضاهای فرهنگی قرار دارد.

مهدی رفیع‌زاده درباره کلیات این طرح افزود: این طرح قرار است با هدف بازنگری در راسته خیابان انقلاب و فخررازی  انجام شود تا این محور به یک  میدانگاه (پلازای) فرهنگی مرتبط با کتاب، کتاب‌خوانی و رونمایی از محصولات فرهنگی مرتبط، همچنین معرفی هنرمندان و نویسندگان و برگزاری رویدادهای فرهنگی مرتبط با کتاب تبدیل شود تا مخاطبان کتاب  فضای توقف برای مطالعه داشته باشند و در نهایت فضایی برای تبادل اندیشه در این محور ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: در واقع خیابان انقلاب با اجرای این طرح قرار است به ایده طرح خیابان کامل نزدیک شده و نشاط شهری متفاوتی در این راسته برقرار شود. در قسمت پیاده روی جنوبی با حذف موانع و آلودگی‌های بصری، امکان تردد و دسترسی به کتاب مهیا شود. از سوی دیگر با اجرای این طرح دستفروش‌های خیابان انقلاب ساماندهی شده و قرار است دارای یک پتانسیل ارتباطی و مقرراتی شوند تا نظارت بر فروش کالاها بهتر انجام شود. در قسمت پیاده روی شمالی هم بازسازی‌هایی انجام می‌شود تا محل توقف برای مخاطبان این خیابان برقرار شده تا از فضاهای شهری به عنوان مراکزی با هدف تنفس ارتباطی استفاده شود.

براساس طرح خیابان کامل که از سال گذشته در برخی محلات شهر تهران آغاز شد، قرار است پیاده‌روها تبدیل به مسیری با جاذبه‌های شهری شده که تردد مردم در آن با سرگرمی و نشاط همراه باشد. همچنین بر اساس این طرح همه مدل‌های حمل و نقل از جمله دوچرخه، به عنوان حمل و نقل پاک باید سهمی از خیابان‌های شهر داشته باشند.

انتهای متن/*