رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی:شهرداری تهران نباید حقوق بانوان را نادیده بگیرد

شهرداری تهران اقدام به حذف مشاور امور بانوان در مناطق ۲۲ گانه کرده است که در این راستا باعث ایجاد نگرانی‌ها در این حوزه خواهد شد.

به گزارش زنان خبر، پروانه مافی رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: حوزه بانوان در امور شهری بسیار مهم است و توجه، رسیدگی به مطالبات آنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: زنان نقش بسزایی در پویایی و توسعه جامعه دارند که در امور شهری نباید نسبت به مطالبه گری‌های آنان غافل بود، توانمندسازی آنان در حوزه‌های مختلف به رفع بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد.

مافی با اشاره به حذف مشاور امور بانوان از شهرداری تهران بیان کرد: با توجه به این‌که بانوان در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… فعال هستند و تأثیرگذاری مطلوبی دارند، متأسفانه مدیریت شهری تهران اقدام به حذف مشاور امور بانوان در مناطق ۲۲ گانه تهران نموده است.

وی یادآور شد: شهرداری تهران نباید حقوق بانوان را نادیده بگیرد، در این راستا از سوی مشاوران بانوان و سایر بخش‌های مربوط با این حوزه در مدیریت شهری پیشین شاهد عملکرد موفق و قابل قبولی نبودیم.

رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت زندگی بانوان، خدمت‌رسانی عادلانه در فضای شهری و بالا بردن احساس امنیت به زنان باید از سوی شهرداری تهران به‌صورت ویژه  انجام شود.

مافی در ادامه ورزش بانوان، فعالیت‌های فرهنگی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی، رفع مشکلات بانوان آسیب‌دیده و در معرض آسیب، توانمندسازی، اوقات فراغت و… را ازجمله مواردی دانست که شهرداری تهران در حوزه بانوان باید عملکرد خوبی را ارائه دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مورد حضور زنان در ورزشگاه اذعان داشت: حضور زنان در ورزشگاه باید بدون حساسیت محقق می‌شد، هیاهو و جریاناتی که در این راستا شکل گرفت تنش‌های متفاوتی را ایجاد کرد.

 

 

 

انتهای متن/*