دیو چو بیرون رود فرشته درآید+عکس

وقایع و اتفاقات روز ۱۲ بهمن ماه ۵۷ را با هم مرورخواهیم کرد.

به گزارش زنان خبر، دوزادهم بهمن ماه یکی از روز‌های به یاد ماندنی در دهه فجر و تاریخ انقلاب اسلامی است. اشتیاق وصف ناپذیر مردم برای دیدار با امام خمینی (ره) پس از ۱۴ سال، بزرگترین استقبال تاریخ را رقم زد. به طوری که روزنامه کیهان طول جمعیت استقبال کننده از امام خمینی را ۳۳ کیلومتر اعلام کرد. بی شک مهم‌ترین اتفاق امروز، سالگرد ورود امام خمینی (ره) به کشور و سخنرانی تاریخی ایشان در بهشت زهرای تهران است.

ورود امام خمینی (ره) به کشور

دیو چو بیرون رود فرشته درآید+عکس
هواپیمای حامل امام خمینی (ره) ساعت ۳.۳۰ دقیقه بامداد روز ۱۲ بهمن از پاریس به سمت تهران حرکت کرد و در ساعت ۹.۲۷ دقیقه به تهران رسید. امام خمینی (ره) در جمع استقبال کنندگان در فرودگاه از همه طبقات تشکر کردند. حضور امام خمینی (ره) در فرودگاه را به روایت تصویر ببینید. تصویر نماز خواندن امام خمینی (ره) در هواپیمادیو چو بیرون رود فرشته درآید+عکس

دیو چو بیرون رود فرشته درآید+عکس
تهدید به ترور امام خمینی (ره)
گروهی با خبرگزاری آسوشیتدپرس تماس می‌گیرند و تهدید می‌کنند که اگر هواپیمای امام خمینی (ره) قصد حرکت از پاریس به تهران را داشته باشد هواپیما را هدف قرار داده و امام را ترور خواهند کرد. (نام این گروه سازمان کماندویی مبارزه در راه قانون اساسی بوده است)پخش مستقیم تلویزیون از ورود امام خمینی (ره)

دولت بختیار قول داده بود که ورود امام به کشور را از رسانه ملی پخش کند، اما در حالی که تنها چند دقیقه از پخش زنده می‌گذشت با یورش نظامیان به رسانه ملی پخش برنامه متوقف شد. این موضوع چنان باعث عصبانیت مردم شد که عده‌ای تلویزیون‌ها را شکستند.حضور جمعیت میلیونی

دیو چو بیرون رود فرشته درآید+عکس
حضور میلیونی مردم صف استقبال کنندگان را از فرودگاه تا بهشت زهرای تهران کشیده بود. مردم پر شور‌ترین استقبال تاریخ را رقم زدند.تصویری از حضور آیت الله طالقانی در استقبال از امام خمینی (ره)

دیو چو بیرون رود فرشته درآید+عکس
امام خمینی (ره) از میان خیل جمعیت حاضر در مراسم استقبال، خود را به بهشت زهرا رساندند سخنرانی کوبنده‌ای ایراد کردند و رژیم پهلوی را غیر قانونی خواندند. جمله معروف من دولت تعیین می‌کنم از امام خمینی (ره) در این سخنرانی عنوان شده است.
باشگاه خبرنگاران جوان

 

انتهای متن/*