ارتباط مستقیمی بین فروش لوازم آرایش و فروش شیر خشک وجود دارد

دکتر مجید ابهری گفت: کشور ما در خصوص استفاده از لوازم آرایش مقام اول را داراست و در یک پژوهش میدانی مشخص شده که بین افزایش لوازم آرایشی و درصد آمار فروش شیر خشک ارتباط مستقیم وجود دارد که حکایت از دور شدن مادران از فرزندان خود را می‌کند.

به گزارش زنان خبر،خصوص آرایش‌های خارج از عرف زنان و دختران خاطر نشان کرد: پدیده ناهنجاری “خود زشت پنداری” و نیاز به دیده شدن دو عامل روحی و رفتاری برای آرایش‌های غیر متعارف است .

وی ادامه داد: در ابتدای تاریخ بشر زنان برای جلوه بیشتر آرایش در غالب‌ها و روش‌های مختلف انجام می‌دادند اما خودنمایی با دگر نمایی تفاوت اصلی دارد.

ابهری گفت: دین مبین اسلام آرایش نمودن زنان را برای همسران خود مباح دانسته است و آن را توصیه می‌کند اما متاسفانه امروزه برخی زنان آرایش و زیبتشان را برای مردان بیگانه و معابر و خیابان‌ها انجام می‌دهند و در خانه توجه چندانی به زیبایی خود ندارند.

این کارشناس مسائل خانواده اظهار کرد: به همین لحاظ با تغییر سبک زندگی و تاثیر شبکه‌های ماهواره ای، رفتارهای فرازناشویی و فراخانوادگی همانند ویروسی خانمان بر انداز به جان بعضی از زندگی‌ها افتاده است .

وی گفت:  از نگاه رفتار شناسی سندرم هیسترویونیک یعنی “خود نمایشی و لذت بردن از این که دیگران به فرد نگاه می‌کند” نوعی کمبود از نظر روانی و ضعف اعتماد به نفس رادر این گروه نشان می‌دهد .

ابهری ادامه داد: ۸۰ درصد از لوازم آرایش موجود در بازار تقلبی بوده و زیان‌های آنها برای زنان بیشتر از فایده های آن است .

وی گفت: با استفاده از لوازم آرایش به طور مرتب، مقداری از فلزات سنگین را وارد بدن می‌کند که عوارض و ناراحتی های پوستی و اختلالات هورمونی و ریزش مو و انواع مختلف سرطان از آن جمله است.

این کارشناس مسائل خانواده تاکید کرد: پدیده خود زشت پنداری در برخی از زنان باعث آرایشهای غیر متعارف و جراحی های زیبایی گردیده و امروزه می توان این مانکن های زنده و عروسکهای متحرک را در بعضی از معابر ملاحظه کرد.

وی ادامه داد:

این رفتار شناس گفت : چنین دخترانی در آینده از ساحت مادر بودن فاصله می گیرند و دیگر برایشان مهم نیست که فرزندان آنها در آینده چگونه رفتار خواهند نمود .

ابهری گفت: تقویت اعتماد به نفس در خانواده و توجه به فرزندان دختر و بی نیاز نمودن آنها از عاطفه مردانه توسط پدر موجب می شود که در آینده دچار عقده خود نمایشی نگردند .

این رفتارشناس تاکید کرد: رسانه ها با بیان مضرات لوازم آرایش و گوشزد نمودن به جوانان می توانند تا حد زیادی از این آسیبها جلوگیری به عمل آورند .

ابهری در خاتمه با تبریک روز دختر به تمام دختران این سرزمین خاطر نشان کرد: زیبایی خدا دادی در وجود شما هر قدر هم که کم و محدود باشد بهتر از جلوه گری های کاذب و ناپایداراست .

وی ادامه داد: متاسفانه دختران من نباید به بعضی از رسانه ها مخصوصا تبلیغات فضای مجازی شبکه های اجتماعی توجه کنند چرا که ماموریت آنها تضعیف اعتماد به نفس و تخریب ارکان پاکدامنی مادران آینده است .

ابهری افزود : کسانی که عکس‌ها و فیلم‌هایی که دختران را در قبل و بعد از آرایش به نمایش می‌گذارد،  به دنبال اهداف و منفعت های خود هستند و نمی‌بایست فریب این تبهکاران در شبکه های اجتماعی را خورد .

این کارشناس مسائل خانواده خاطر نشان کرد: نمی بایست فریب این صورتهای بی روح و نقاشی شده را خورد چرا که  توجه به عمق و دورن و شخصیت هر دختر نقش به سزایی در هر چه زیباتر شدن آن برعهده دارد .

منبع: طنین یاس