دولت‌ها نسبت به اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان دغدغه ندارند

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان یادآور شد: دولت ها متاسفانه نسبت به این اجرای این قانون دغدغه لازم را نشان ندادند در حالیکه این قانون لازم الاجراست.

لاله افتخاری عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به قانون تسهیل ازدواج جوانان عنوان کرد: دولت ها متاسفانه نسبت به این اجرای این قانون دغدغه لازم را نشان ندادند در حالیکه این قانون لازم الاجراست و در این ۱۱ سال هیچکدام از دولت ها قدمی در این راه برنداشتند و جای گلایه ما از مجلس و دولت همیشه پررنگ بوده است.

وی افزود: در قدم اول باید به قوانین موجود عمل شود بعد قانون های جدید وضع شود و به نظر بنده اگر دولت به فکر ازدواج است همین کار را درست انجام دهد. از شاخه ایی به شاخه دیگر پریدن فقط زمان و سرمایه را تلف می کند.

افتخاری ادامه داد: بخشی از این مشکلات ازدواج همین اجرا نشدن قوانین است اما بخش دیگر ریشه های فرهنگی است، باید دید مردم ازدواج را چطور می بینند؟ که از آن در این روزگار دوری می کنند باید نگاه و رفتار مردم را در ابن مورد بررسی کرد و ریشه های فرهنگ ازدواج رادر دید عموم مردم قوی کرد.

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد: عده ای هدف اصلی زندگیشان ازدواج است اما شرایط مناسب برای آنها فراهم نمی شود و این از کوتاهی دولت سرچشمه می گیرد که باید هر چه سریع تر بررسی شود .

 وی گفت: در امر ازدواج باید مسائل را اصلی و فرعی کرد و به خاطر خیلی از این سنت ها مسئله اصلی که ازدواج بوده، به حاشیه رفته است ولی به جای آن یکسری رسم و رسوم و تجملات جایگزین آن شده است.
افتخاری مطرح کرد: قرآن کریم هدف از تشکیل خانواده را بیان می کند و این یک شاخصه خوب است که می توان مسائل را با آن سنجید. تاکید قرآن بر این است که همسر باید کفویت داشته باشد و از جنس خود فرد باشد و خدا در قرآن هدف ازدواج را آرامش درونی و جسمانی دانسته است.
عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت:  با این روند این روزها به جای اینکه درباره طلاق صحبت کنیم، باید درباره عدم تحقق ازدواج صحبت کرد زیرا با این سنت ها اساساً ازدواجی شکل نمی گیرد که حالا بعدش به طلاق برسد.