دولت تا نابودی کامل کرونا باید در آماده‌باش باشد

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: متأسفانه کرونا به یک اپیدمی تبدیل شده و قاعدتاً دولت باید در آماده‌باش کامل قرار داشته باشد تا بتواند با این بیماری مقابله کند.

به گزارش زنان خبر، حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: متأسفانه کرونا به یک اپیدمی تبدیل شده و قاعدتاً دولت باید در آماده‌باش کامل قرار داشته باشد تا بتواند با این بیماری مقابله کند.

وی افزود: مردم برای غلبه و پیروزی بر بیماری کرونا به دولت و مسئولان ذی‌ربط کمک خواهند کرد و با درک کاملی که از شرایط دارند، سعی می‌کنند با اقدامات پیشگیرانه از شیوع این بیماری در دو یا سه هفته آینده کاملاً جلوگیری و نیز به قطع زنجیره آن کمک خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

دبیرکل حزب سبز ایران زمین خاطرنشان کرد: کرونا، آسیب بسیاری به اقتصاد کشور وارد کرد؛ لذا دولت و مسئولان باید تلاش کنند تا بلافاصله بعد از مهار این بیماری، آسیب‌های موجود را رفع کنند.

کنعانی‌مقدم با بیان اینکه اگر دولت، پیش از شیوع کرونا اقتصاد مقاومتی را جدی می‌گرفت، امروز اقتصادمان کمتر از کنار شیوع ویروس کرونا آسیب می‌دیدید، یادآور شد: امروز شیوع ویروس کرونا به مثابه هجوم دشمن به سلامت، جان، اقتصاد و معیشت مردم است؛ لذا روحانی باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای حفظ امنیت و سلامت مردم استفاده کند و به موضوع بی‌تفاوت نباشد.

به گفته او؛ رئیس جمهور باید از تمام ظرفیت‌های سازمان‌ها و نهادهای داخلی و خارجی برای خروج کشور از شرایط بیماری استفاده کند.

فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا فراگیر نشده و می‌توانند به ما کمک کنند؛ حتی کشورهایی هم که درگیر هستند در تجهیزات و امکانات پزشکی می‌توانند به رفع محدودیت‌ها در ایران کمک کنند تا از این شرایط خارج شویم.

کنعانی‌مقدم با تصریح اینکه انتظار جامعه این است که رئیس جمهور شخصاً پای کار مبارزه با اپیدمی بیماری در کشور باشد، گفت: خوشبختانه هفته جاری شرایط در کشور نسبت به هفته گذشته بهتر بود و ای کاش رئیس جمهور از همان روزهای اول موضوع را جدی می‌گرفت و کار را گردن آقای نمکی نمی‌انداخت؛ چون همه دستگاه‌ها همکاری لازم را با وزیر بهداشت نداشتند و در اجرای فرامین تعلل کردند و یا اینکه از همه توان خود استفاده نکردند و زمان گذشت.

 

انتهای متن/*