دولت به دنبال تسخیر اتاق بازرگانی است / نهاوندیان اتاق بازرگانی را از راه اصلی منحرف کرد

عضو اتاق بازرگاتی ایران گفت: بخش خصوص در اتاق غریب شده و به نظر بنده جنگ دولت برای گرفتن اتاق است چرا که بسیاری از رؤسای اتاق و رئیس کمیسیون‌ها را دولتی‌ها تسخیر کردند.

به گزارش زنان خبر،سید علی محمد ابویی عضو اتاق بازرگاتی ایران در گفت‌: به تازگی قانونی در اتاق گذاشتند که تشکل‌های موجود در اتاق می‌توانند رای بدهند اما نمی‌توانند رای بگیرند.  اگر شخص از تشکل‌ها بخواهد به عنوان هیات رئیسه باشد منع قانونی ایجاد کردند.

وی گفت: مدیریت خاموشی رئیس سابق اتاق بازرگانی یک مدیریت هوشمند، خدمت محور و متعهدانه بود، وی دنبال خدمت به بخش خصوصی بود در حالی که امروزه دعوا بر سر این است که بخش خصوصی را بگذارند کار کنند یا نه.

عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: آقای نهاوندیان رئیس قبلی اتاق بازرگانی  فکر می‌کرد اتاق می‌بایست مانند سازمان‌های دیگر بودجه داشته باشد تا بتواند مانور بدهد و با همین دیدگاه شاکله اتاق را بهم ریخت و بعد از آن فساد وارد اتاق شد.

وی ادامه داد: در زمان آقای نهاوندیان قانونی تصویب شد که اعضای اتاق باید ۴در هزار حق عضویت پرداخت کنند که این قانون مشمول بنگاه‌های زیان ده هم می‌شود در حالی در زمان آقای خاموشی دست بنگاهی که ضرر می‌کرد را می‌گرفتند.

این کارشناس اقتصادی با بیان دولت تنها شعار می‌دهد گفت: مشکل واحده‌های تولیدی ما تامین نقدینگی نیست بلکه بورکراسی اداری است.

وی وضعیت اتاق ایران را به این شکل تشریح کرد: بخش خصوص در اتاق غریب شده و به نظر بنده جنگ دولت برای گرفتن اتاق است چرا که بسیاری از رؤسای اتاق و رئیس کمیسیون‌ها را دولتی‌ها تسخیر کردند.

ابویی تصریح کرد: امسال به بنده جایزه صادر کننده نمونه را دادند که آن را پس دادم و اعلام کردم این آهن پاره برای شما، من حمایت می‌خواهم نه جنایت؛ بخش خصوصی به حیاط خلوت مدیران دولتی تبدیل شده و اجازه نمی‌دهند کار انجام شود.

شبکه خبری تهران نیوز

انتهای متن/*