زنان ایرانی با شجاعت در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند

زنان در دوران دفاع مقدس با شجاعت در پشت جبهه‌ها برای امدادرسانی به رزمندگان تلاش کردند که باعث غرور و افتخار آنان است.

به گزارش زنان خبر، سرهنگ علی طلوعی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: دفاع مقدس بهانه خوبی است که مقاومت و رشادت‌های جانبازان، ایثارگران و شهدا را به جوانان نشان دهیم و فرهنگ ایثار و شهادت رابین آنان زنده نگه‌داریم.

وی افزود: دفاع مقدس آینه‌ی ایثارگری، حماسه، ازخودگذشتگی و مقاومت است که امنیت امروز ایران اسلامی را مدیون شهدا هستیم.

طلوعی با تأکید بر اهمیت دفاع مقدس اظهار کرد: اهمیت و ارزش‌های دفاع مقدس بسیار بالا است و امسال هم که با ایام عزاداری اباعبدالله (ع) مقارن شده است باید با توجه به محوریت هر دو، برنامه‌ها نسبت به سال‌های گذشته باشکوه‌تر برگزار شود.

وی ادامه داد: مسئولان فرهنگی درزمینهٔ احیای فرهنگ اسلامی نقش و رسالت خطیری بر عهده‌دارند و نیازمند توجه بیشتری در این زمینه وجود دارد.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) زنان ایرانی را افرادی شجاع دانست و گفت: بانوان ایرانی همیشه باهمت بالا، شهامت و شجاعت درصحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی نقش‌آفرینی کرده‌اند و با حضور خود نشان دادند که در عرصه‌های نظام خوش درخشیده‌اند.

وی با اشاره به نقش بانوان در دفاع مقدس تصریح کرد: زنان شجاع و غیور ایرانی در دوران دفاع مقدس برای اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت نقش ویژه‌ای داشتند و بعدازآن مادران، همسران، فرزندان دختر شهدا و جانبازان در سطح جامعه اثر گزار هستند.

طلوعی خاطرنشان کرد: خواهران پرستار داوطلبانه به مناطق جنگی می‌رفتند و حضور زنان در نقش پرستار و پزشک در بیمارستان‏های صحرایی و پشت جبهه بسیار پررنگ بود.

انتهای متن/*