• تاریخ: ۲۹/۰۶/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 44940

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم (ع)

زنان ایرانی با شجاعت در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند

زنان در دوران دفاع مقدس با شجاعت در پشت جبهه‌ها برای امدادرسانی به رزمندگان تلاش کردند که باعث غرور و افتخار آنان است.

به گزارش زنان خبر، سرهنگ علی طلوعی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: دفاع مقدس بهانه خوبی است که مقاومت و رشادت‌های جانبازان، ایثارگران و شهدا را به جوانان نشان دهیم و فرهنگ ایثار و شهادت رابین آنان زنده نگه‌داریم.

وی افزود: دفاع مقدس آینه‌ی ایثارگری، حماسه، ازخودگذشتگی و مقاومت است که امنیت امروز ایران اسلامی را مدیون شهدا هستیم.

طلوعی با تأکید بر اهمیت دفاع مقدس اظهار کرد: اهمیت و ارزش‌های دفاع مقدس بسیار بالا است و امسال هم که با ایام عزاداری اباعبدالله (ع) مقارن شده است باید با توجه به محوریت هر دو، برنامه‌ها نسبت به سال‌های گذشته باشکوه‌تر برگزار شود.

وی ادامه داد: مسئولان فرهنگی درزمینهٔ احیای فرهنگ اسلامی نقش و رسالت خطیری بر عهده‌دارند و نیازمند توجه بیشتری در این زمینه وجود دارد.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) زنان ایرانی را افرادی شجاع دانست و گفت: بانوان ایرانی همیشه باهمت بالا، شهامت و شجاعت درصحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی نقش‌آفرینی کرده‌اند و با حضور خود نشان دادند که در عرصه‌های نظام خوش درخشیده‌اند.

وی با اشاره به نقش بانوان در دفاع مقدس تصریح کرد: زنان شجاع و غیور ایرانی در دوران دفاع مقدس برای اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت نقش ویژه‌ای داشتند و بعدازآن مادران، همسران، فرزندان دختر شهدا و جانبازان در سطح جامعه اثر گزار هستند.

طلوعی خاطرنشان کرد: خواهران پرستار داوطلبانه به مناطق جنگی می‌رفتند و حضور زنان در نقش پرستار و پزشک در بیمارستان‏های صحرایی و پشت جبهه بسیار پررنگ بود.

انتهای متن/*