دشمن عفاف زنان را هدف گرفته است

نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: متاسفانه در جامعه ما به مقوله حجاب کمتر اهمیت داده می شود و دلیل این بی توجهی به حجاب عدم آشنایی و کم معرفتی جوانان با آموزه های دینی و اعتقادی است .

به گزارش زنان خبر، حجت الاسلام ابوالفضل سبزی نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت با اشاره به عوامل کم رنگ شدن و کم رغبتی جوانان به رعایت حجاب و پوشش گفت:متاسفانه در جامعه ما به مقوله حجاب کمتر اهمیت داده می شود و دلیل این بی توجهی عمومی مردم به حجاب بر می گردد به جنبه های معرف دینی مردم که اگر انسانها پایه های دینی خود را محکم و حساب شده بگذارند نه تنها حجاب بلکه در هیچ یک از مقوله های دینی کم نمی آورند.

 

وی افزود:اگر برخی نسبت به ترویج حجاب سرد شده اند ناآشنایی و کم معرفتی به آموزه های دینی است و لی اگر ما به دین مان باور داشته باشیم و بدانیم که دین یعنی راه و روش درست زندگی، می توانیم گام های مهمی در این مسیر برداریم.

 

نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت ادامه داد:خداوند مصور و نقاش ماست و ما را آفریده و می داند که چه چیزی به درد ما میخورد و برای ما خوب است و اینکه پوشش و حجاب ما باید چگونه باشد که از خطر دور بمانیم.

 

عدم پذیرش دین باعث لغزش در دست اندازهای جامعه می شود

حجت الاسلام سبزی تصریح کرد: دین همان برنامه ای است که خداوند بر اساس حکمتهای خود برای ما تنظیم کرده و اگر ما به آن باور داشته باشیم و بدانیم که دین هدیه خداوند به ماست آن را می پذیریم وگرنه نسبت به آن سرد شده و در دست اندازی های جامعه از جمله مسائل سیاسی ، اقتصادی و ….دچار لغزش می شویم.

 

وی اظهار داشت: ورود به یکی از دست اندازهای جامعه باعث می شود گاهی افراد فرهنگ دینی خود را بسازند یکی از این دست اندازها بحث سیاسی و دورویی هاست که در جو حاکم بر جامعه پیروی از مدگرایی و شبکه های اجتماعی بدون توجه به پیامدهای آن استفاده می شود.

 

نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت خاطر نشان ساخت: برخی از ما عروسک خیمه شب بازی غرب هستیم و هرطور که آنها در نحوه پوشش، مدل مو و…..طرح ریختند ما هم بدون کوچکترین تعقل و تاملی آن را پذیرفته و استفاده کردیم.

 

هدف دشمن نشانه گیری فرهنگ عفاف و پوشش ماست

حجت الاسلام سبزی افزود: این قبولی طرح و برنامه غرب در مقوله حجاب و پوشش نشان دهنده این امر است که آنها فرهنگ ما را نشانه گرفته اند و شان و جایگاه ما را مورد سوال قرار می دهند .

 

وی یاد آور شد: پیامبر فرمودند آدمی که نسبت به دین باور داشته باشد هیچ کدام از مسیرها را گم نمی کند در واقع ماشینی که سنگین و وزین باشد هر طوفانی که بیاید نمی تواند آن را حرکت دهد اما اگر یک ماشین سبک باشد با کوچکترین باد و تکانی سقوط می کند.

 

نوسینده و پژوهشگر حوزه مهدویت ابراز داشت: اگر شخصیت دینی و فکری ما به صورت درست شکل بگیرد، تحت تاثیر محیط قرار نخواهیم گرفت اما اگر غیر از این باشد نشان می دهد شخصیت ما هنوز درست شکل نگرفته است .

 

جوانان برای تغذیه روح و وران خود باید مطالعه داشته باشند

حجت الاسلام سبزی ادامه داد: باید برای همه امور بخصوص شخصیت دینی و فرهنگی نسل جوان به صورت ریشه ای کار شود و جوانان یک مرور بر اموزه های دینی و اعتقادی خود داشته باشند و برای تغذیه روح روان خود مطالعه کنند .

 

وی با بیان اینکه در تمامی ادیان به مسئله حجاب پرداخته شده است گفت: در تمامی ادیان یهود، زرتشت و مسیحیت و دیگر ادیان به مقوله حجاب توجه شده است و یک امر فطری است و باید روی آن از دوران کودکی مهد تا دانشگاه کار شود و اجازه ندهیم فکر و روح فرزندان و جوانان ما از نظر ساختار دینی تغییر کند.

 

نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت ابراز داشت: خانواده چنان که وظیفه دارد غذای بدن را تامین کند باید به غذای روح فرزند نیز توجه داشته باشد چرا که روح از جسم مهمتر است چنانچه در برخی بازیهای کامپیوتری که کودکان انجام می دهند صحنه های نامناسبی وجود دارد که خانواده باید نظارت داشته باشد چرا که دیدن این صحنه ها ذهن فرزندان را مشغول می کند.

 

حجت الاسلام سبزی افزود: خانواده نقش پررنگ تری از جامعه و فضای بیبرون دارد چرا که میتواند در زمینه تربیت فرزند بسیار تاثیر گذار باشد چنانچه نحوه پوشش نامناسب مادران در منزل می تواند به عنوان یک الگو امر مهمی در ترویج فرهنگ حجاب و پوشش مناسب برای فرزندان و جوانان محسوب شود.

 

مسئولین فرهنگی باید توجه ویژه ای به فضاهای تربیتی جوانان داشته باشند

وی اظهار داشت: مسئولین فرهنگی باید توجه ویژه ای به فضاهای تربیتی دانشگاه و مدرسه داشته و برای آن برنامه ریزی و هزینه کنند نه اینکه تنها شعار بدهند که حجاب خوب است، همه می دانند که حجاب خوب است اما متاسفانه ملزومات آن در جامعه تببین و تعریف نشده است.

 

نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت اذعان کرد: کار و فعالیت این نیست که نویسندگان بنویسند، روحانیون بگویند اما نهادهای رسمی و صدا و سیما برخلاف گفته ها عمل کنند بلکه باید یک هماهنگی جامع بین نهاد حوزه، دانشگاه، صدا وسیما و ..بر قرار باشد تا بتواند تاثیر گذاری مثبتی داشته باشد.

 

حجت الاسلام سبزی گفت: اساسی ترین چیزی که باعث می شود فرزندان به مسائل دینی توجه داشته باشند قرآن و مبانی آن است چرا که اگر فرندان مان را بر اساس دستورات و مبانی دینی و مهدویت تربیت کنیم فطرت پاک آنها این امر را پذیرفته و در مسیر درست حرکت خواهند کرد .

خبرگزاری شبستان

انتهای متن/*