جهادگران

در نوردیدن مرزهای نوع دوستی از جنس انسان دوستی توسط جهادگران

نوع دوستی مرزی نمی طلبد ، کرمانشاه ، سیستان و بلوچستان ، کرمان ، شمال ، جنوب ، خراسان یا حتی ایلام مرزی برای جهادگران ندارند آنها تنها اقامه نوع دوستی می کنند و با جدیت و عشق و علاقه راه ایثار را با پرچم ایمان در کسری از ثانیه می پیمایند و غصه شان قصه هم نوعانشانش است…
آری مهربانی فقط یک تصمیم است اما بازتابش ایثاری جاودانه و الگویی ابدی

به گزارش زنان خبر، ملت ایران در طول سالهای متمادی و در دوران تاریخ، عشق و محبت به همه انسان های زمین و هم میهنانشان را به عرصه ظهور گذاشتند، سیل، زلزله، بیماری و جنگ نه تنها رشته مهر و محبت را میانشان پاره نکرد بلکه با حضور جهادگران ایران اسلامی دل های آنها به خصوص دل های شکسته را بیشتر به یکدیگر نزدیک کرد.

سردار دلها الگویی برای ابدیت

سردارهای قهرمان و نترس در طول جنگ و دفاع از مرزهای ایران بسیار بودند که امروز جوانان و نوجوانان از آنان درس مهر و نوعدوستی آموختند، و راه و منش آنها را ادامه می دهند.

سردار سلیمانی، سردار تهرانی مقدم و سرداران دلیر مکتب اسلام و قرآن همه در مکتب خود درس عشق و دلدادگی آموختند.

امروز جهادگران عرصه ایثار و از خودگذشتگی از سلیمانی ها آموختند که هر جا ندای انسانی را که به کمک احتیاج داشت شنیدند خود را برسانند و یاری دهند.

سردار دلها درس عشق و از خود گذشتن و جانفشانی به نسل امروز و نسل های آینده آموخت.

جهادگران همیشه حاضر

بلایای طبیعی، مشکلات اقتصادی و درد و رنج محرومان همیشه با حضور جهادگران پرتلاش بود و آنها تمام توان خود را برای رفع معضلات به کار گرفته اند.

جشن رمضان ۹۹ فرصتی است تا عاشقان و دلدادگان مکتب سلیمانی ها دیده شوند و از فعالیت هایشان، تلاش ها و کارهایی که انجام داده اند بگویند.

رسول آذرسرا تهیه کننده جشن رمضان ۹۹ از جهادگرانی یاد می کند که با خون و جان و دل در راه عشق به آدمیان گام های موثری را برداشته اند.

گروهی از جهادگران در دفاع از حریم ولایت به عنوان مدافعان حرم جان خود را فدا کردند و گروهی دیگر در راه آبادانی وطن، حمایت از محرومان و مستضعفان گام برداشتند و هرگز تنهایشان نگذاشتند.

از کرمانشاه تا سیستان و بلوچستان

شرق و غرب کشور و دوری مسافت برای جهادگرانی که خود را وقف اهداف انسان دوستانه کرده اند معنایی ندارد.

یک روز در زلزله کرمانشاه فعالیت خیرخواهانه کردند تا التیام بخش زخم آنهایی باشند که خانه و کاشانه هایشان را از دست دادند و عزیزانشان در زیر آوار ماندند و نیاز به مرحم روح و جسم داشتند.

جهادگران بدون مرز تا دیدند و شنیدند که آب بی رحمانه بر مردم سیستان و بلوچستان سرازیر شده و خانه هایشان را نابود کرده وارد عمل شدند.

مسعود جهادگر خشت های مهربانی فرزند کارگر شهرداری از خاطرات کودکی خود می گوید و اینکه اگر چه ثروت مادی نداشتند اما سرشار از ثروت معنوی است.

فراز و نشیب های زندگی او را از اهداف پاک و نیت خداجویانه و انسان دوستانه اش نه تنها دور نکرد بلکه بیش از پیش قدم های بلندتری برداشت.

انسان دوستی و مرحم دل های زخمی بودن فقط و فقط قلب بزرگ می خواهد که هم جهادگران و هم انسان های بزرگی چون آسوبار از آن برخوردار هستند و با همین روحیه به هم نوعان خود دست یاری و کمک دادند.

مردی از خطه رستم دستان

محمد آسوبار از دیار رستم دستان و سرزمین پهلوانان هم نشان داد که انسانیت دین و مذهب و حد و مرز ندارد و برای هر قشر و در هر دوره ای می تواند باشد.

بخشیدن و انفاق دل دریایی و قلب رئوف می خواهد که هر دو در وجود آسوبار وجود دارد و او اموال و آنچه داشت برای انسانیت در طبق اخلاص گذاشت.

ثروت و مال و دارای خود را در راه خدا و برای خدمت به خلق در اختیار جهادگرانی گذاشت که خود را برای حمایت و کمک به مردم سرزمینشان وقف کرده اند.

او خانه، ماشین و آنچه دارایی و اموالش بود را تنها برای خود نخواست بلکه دیگران را هم در این دارایی سهیم کرد تا آرامشی برایشان فراهم کند.

 

وحدت بین شیعه و سنی ناگسستنی است

او فقط می خواست بگوید عشیره و قبیله، شیعه و سنی و دارا و ندار در کنار هم با عشق و محبت زندگی می کنند و وحدت بین همه افراد اعم از شیعه و سنی ناگسستنی است و همه با یکدلی کنار هم زندگی می کنند.

هزاران انسان چشم به راه در انتظار مهربانان جهادگر و ایثارگرانی همچون آسوبار هستند.

این خانه پیوست دارد…

خسرو کشاورز (پیوست) بازیگر توانمند تئاتر کشور و از برگزیدگان جشنواره تئاتر فجر در جشن رمضان ۹۹ با طنازی خاصی روایتگر گره ها و سختی های کار جهادگران این برنامه است.

از کرمانشاه تا سیستان و بلوچستان روایتی است که خسرو کشاورز (پیوست) بسیار به آن اشاره کرد و این نکته در کلام او نهفته است که بعد مسافت خللی در فعالیت و کار جهادی ایجاد نخواهد کرد.

جشن رمضان فرصتی برای نزدیکی دلهای شکسته بندگانی است که ذکر لبشان خداست و پناه و یاری جز او ندارند. اما انگار هر کجا از ایثار و فداکاری سخن می آید نام سردار دلها باید بیاید ، او بی شک در دلها ماندنی است و ابدی …

جهادگران

 

انتهای متن