تجربیات زیادی از زنان ایرانی کسب کردم و وعده می دهم که از آن استفاده کنم

نماینده سازمان و امور خانواده سوریه اظهار داشت: در ایران نیز تجربیاتی از زنان ایرانی کسب کردم به شما احترام می گذارم و وعده می دهم که از تجربیاتتان استفاده کنم.

به گزارش زنان خبر هدیل اسمر نماینده سازمان و امور خانواده سوریه  در همایش «همبستگی زنان ایران و سوریه؛ مقاومت و امداد فرهنگی» بیان داشت: در زمانی که دانشجو بودم همه فکرم فعالیت های سیاسی و پیگیری مسائل کشورها بود.

وی افزود: وقتی ظلم و ستم در ایران را خواندم و تصور می‌کردم اگر روزی در سوریه چنین جنگی پیش بیاید من اولین نفر از این کشور مهاجرت خواهم کرد اما پس از مرور خاطرات مقاومان سوریه تصمیم گرفتم در برابر سختی ها ایستادگی کنم و در سوریه بمانم.

اسمر ادامه داد: امروز از حوادث پیش آمده و من افتخار می‌کنم که سوری هستم و نقش مثبتی در مسائل کشورم دارم از شروع بحران درس‌های زیادی گرفتم و در ایران نیز تجربیاتی از زنان ایرانی کسب کردم به شما احترام می گذارم و وعده می دهم که از تجربیاتتان استفاده کنم.

نماینده سازمان و امور خانواده سوریه اظهار داشت: زنان سوری مقاومت را از زنان ایران آموختند و ما امیدواریم قهرمانانتان به زودی به کشور بازگردند و خدا شهدایتان را رحمت کند.

گفتنی است در این همایش هدیل اسمر نماینده و رییس سازمان امور زنان و خانواده سوریه، امیر ابراهیم مدیر دفتر رییس سازمان، رنا خلیفاوی مدیرکل امور زنان و خانواده سوریه، مجتبی رحماندوست و فاطمه رهبر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صدیقه حجازی مدیر کل امور زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیده زهرا حسینی راوی کتاب «دا»، همسر شهید طهرانی مقدم و همسر شهید سردار همدانی و همسر شهید تقوی و جمعی دیگر از بانوان و مسئولان حوزه فرهنگی زنان در حوزه هنری حضور داشتند.