دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی:تقلید از فرهنگ غرب در امور بانوان نامطلوب است

امور بانوان و خانواده یکی از اساسی‌ترین ضرورت‎ها است که توجه و برنامه ریزی برای کاستی‌ها در این زمینه بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

به گزارش زنان خبر، فاطمه آلیا دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی وعضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان خبر گفت: ایجاد تناسب و توازن در جامعه یکی از مهمترین اولویت‌ها است که باید به صورت ویژه به آن رسیدگی کرد.

وی افزود: ارزش زنان در جامعه باید حفظ شود و تقلید از فرهنگ غرب در امور بانوان ضربه‌های بسیار نامطلوبی به آنان و جامعه وارد می‌کند.

آلیا با اشاره به فعالیت بانوان در جامعه بیان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشارکت و فعالیت زنان در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی اشتغال آنان را تایید کرده است؛ اما به دو عامل مهم توجه به استحکام بنیان خانواده و جلوگیری از اختلاط غیرضروری زنان و مردان نامحرم تاکید شده است.

دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی ادامه داد: باید بنگریم که آیا در رفتارها، اخلاق‌ها و آیین‌نامه‎هایی که در کشورمان جاری است نگرانی و دغدغه مسئولان را شاهد هستیم؟ مسئولین کشورمان باید به دو عامل مهم که قانون و مقام معظم رهبری به آن تاکید داشته‌اند  نظارت داشته باشند و بررسی کنند که به چه میزان در کشور به آن اهمیت داده می‌شود.

وی با تاکید بر حفظ اصول و ارزش‌های اسلامی مطرح کرد: در بیان مطالبات غربی معمولا واژه اسلامی و خانواده یدک کشیده می‌شود؛ باید به واقعیات و رفتارهای اجتماعی به صورت عملی نگاه کنیم نه اینکه با شعار دادن‌ها شاهد مشکلات جامعه باشیم.

آلیا با اشاره به مشکلات حوزه زنان و خانواده اذعان داشت: در چند سال گذشته آسیب‌های اجتماعی سیر صعودی داشته است و در گزارش متولیان دولتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و زنان به مقامات ارشد کشور هر بار وضعیت وخیم تر از گذشته است.

وی گفت: چرا همت، تلاش و وقت مسئولان برای تحقق روح قانون اساسی صرف نمی‌گردد؟ در برخی از موارد شعار داده می‌شود ولی برای مطالبات برگرفته از فرهنگ غرب عمل می‌شود.

 

انتهای متن/*