دانش آموزان با زنگ حسینی به کلاس درس می‌روند

دانش آموزان منطقه ۱۵ با نواخته شدن زنگ حسینی سال تحصیلی خود را به یاری سالار شهیدان آغاز خواهند کرد.

به گزارش زنان خبر، مهندس محمدی انارکی شهردار منطقه ۱۵ در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: به دلیل تقارن ماه مهر و آغاز دهه اول محرم اولین زنگ سال تحصیلی جدید به نام زنگ حسینی در مدارس منطقه ۱۵ نواخته می‌شود.

وی افزود: آغاز سال تحصیلی جدید با حضور ۹۰ هزار دانش‌آموز در ۲۶۸ مدرسه از اول مهر در سطح منطقه ۱۵ می‌باشد که برای همه‌ی آنان موفقیت روزافزون و آینده‌ای روشن داریم.

انارکی با اشاره به تقارن ماه محرم و آغاز سال تحصیلی بیان کرد: امیدوارم کلیه دانش آموزان با الگو گرفتن از واقعه عاشورا و فرهنگ عاشورایی در مسیر امام حسین (ع) قدم بردارند و امسال شروع ماه محرم و آغاز سال تحصیلی را به نیت خیر برای دانش آموزان خواهیم گرفت.

شهردار منطقه ۱۵ در ادامه گفت: زنگ آغاز مهر و شروع سال تحصیلی در مدرسه شهید رضایی و در ۸ مدرسه شاخص نواحی با حضور مسئولین نواحی و محلی به صدا درخواهد آمد و دانش آموزان با زنگ حسینی به کلاس درس می‌روند.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد غرفه‌های آموزشی در مدارس خاطرنشان کرد: غرفه ایستگاه اطلاع‌رسانی بازیافت با موضوع تفکیک پسماند خشک و تر و کاهش و کم‌حجم سازی زباله‌های خانگی در این مدرسه‌ها برای آموزش به دانش آموزان برگزار می‌شود.

انارکی در خصوص آماده‌سازی فضای شهر و مدارس برای آغاز سال تحصیلی اذعان داشت: با همکاری شهرداری منطقه و آموزش‌وپرورش زیباسازی و آماده‌سازی فضاهای آموزشی و مدارس برای دانش آموزان انجام شد.

انتهای متن/*