دانش آموزان بازمانده از تحصیل تهران ساماندهی می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد: دانش آموزان بازمانده از تحصیل شهرستان های تهران در بسته تحولی آموزشی «آبا»، سطح سواد و آگاهی خود را بالا خواهند برد.

به گزارش زنان خبر، نشست ستاد استانی طرح آشتی با آموزش (آبا) با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مدیر آموزش الکترونیکی و از راه دور وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان انجمن حامیان دانش آموزان بازمانده از تحصیل و سایر اعضای ستاد در سالن سردار شهید قاسم سلیمانی اداره کل برگزار شد.

محمد صیدلو با تشریح این موضوع گفت: طرح (آبا) به عنوان بسته تحولی وزیر محترم آموزش و پرورش و در راستای تحقق راهکارهای ۳-۵ و ۴-۵ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با هدف افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و جذب حداکثری دانش آموزان ترک تحصیل دوره اول و دوم متوسطه به ویژه در مناطق روستایی، مرزی و کمتر توسعه یافته با استفاده از ظرفیت‌های مدارس آموزش از را دور و به کارگیری فناوری‌های نوین و با مشارکت خیرین و حمایت‌های شوراهای آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای محلی تدوین و ابلاغ شده است.

وی به ضرورت اجرای این طرح و اهمیت سواد و بالا بودن سطح آگاهی جامعه اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم در کنار هم راحت زندگی کنیم باید با آموزش کیفی به تقویت فرهنگ جامعه بپردازیم.

صیدلو با بیان اینکه دلایل متعددی باعث می‌شود دانش‌آموزان از تحصیل باز بمانند که عمده آنها فقر اقتصادی است که باعث می‌شود آموزش در اولویت برنامه‌های خانواده نباشد و در شرایط کنونی پیامدهای ناشی از ویروس کرونا نیز مزید بر علت شده است، برای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل نیاز به تنوع در آموزش هست که با اجرای طرح (آبا) دسترسی جدیدی برای بازماندگان از تحصیل ایجاد شده است.

این مسول گفت: این که شهرستان‌های تهران به دلیل وابستگی به پایتخت محرومیت ندارد نیز تصور اشتباهی است، مهاجرت باعث شده خانواده‌ها در محیط‌هایی که متاسفانه از نظر فرهنگی هم مناسب نیستند اقامت داشته باشند و از مواهب پایتخت بهره‌مند نیستند.

صیدلو گفت: طرح آبا ایده خوبی است اما باید خوب مدیریت شود تا موفقیت‌آمیز باشد و اینکه به عنوان استان منتخب برای افتتاح طرح مورد توجه و عنایت وزارت متبوع قرار گرفته‌ایم مایه افتخار است که ان‌شاءالله برای عملیاتی شدن طرح مورد حمایت خیرین و حامیان طرح در سطوح مختلف قرار بگیریم.

انتهای متن/*