حمایت از خبرنگاران زن

حمایت از خبرنگاران زن در برابر فشارهای روحی

در صورتی که حمایت‌های بیشتر و همه‌جانبه از خبرنگاران زن در برابر فشارهای روحی وجود نداشته باشد، این حرفه به شغلی پرخطر برای آنها تبدیل می‌شود. به گزارش زنان خبر؛ ایراندخت فیاض عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) با اشاره به لزوم حضور زنان در حرفه خبرنگاری گفت: خبرنگاری شغلی است که با بدنه عمومی […]

در صورتی که حمایت‌های بیشتر و همه‌جانبه از خبرنگاران زن در برابر فشارهای روحی وجود نداشته باشد، این حرفه به شغلی پرخطر برای آنها تبدیل می‌شود.

به گزارش زنان خبر؛ ایراندخت فیاض عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) با اشاره به لزوم حضور زنان در حرفه خبرنگاری گفت: خبرنگاری شغلی است که با بدنه عمومی مردم و با توده‌ها سرو کار دارد و جامعه هدف خبرنگاران طیف وسیعی از مردان و زنان در رده‌های سنی مختلف و صنوف و اقشار مختلف هستند.

وی ادامه داد: بنابراین طبیعی است که برای تعامل و فهم دیدگاه‌ها و برقراری گفتمان با آنها هر چقدر که قرابت جنسی و فکری بیشتر وجود داشته باشد اعتماد کردن و اطلاعات دادن و منتقل کردن اطلاعات راحت تر است از این جهت حضور زنان در این حرفه بسیار ضروری است.

این فعال جامعه زنان افزود: با توجه به اینکه زنان بیش از نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند بنابراین زنان می‌توانند ارتباط بهتری با آنها برقرار می‌کنند و از طرفی لایه‌‌های مختلف مخاطب، ادبیات مختلفی را می‌طلبد که ضرورت حضور خبرنگاران در این حرفه را پررنگ تر می‌کند.

فیاض تصریح کرد: از سوی دیگر هر شغلی نیاز به حمایت دارد و شغل خبرنگاری به دلیل اینکه در موقعیت‌های خاص و بحرانی هم خبرنگار باید در بطن جامعه حضور داشته باشد مخاطرات و گرفتاری‌ها و اقتضائات خاص خود را دارد از این رو حمایت بیشتر از زنان در این بخش بسیار لازم و ضروری است.

وی افزود: مخاطرات روحی، امنیتی، اجتماعی، جسمی، سیاسی و اخلاقی این حرفه نیازمند یک حمایت همه جانبه از سوی دولتمردان و مسئولان است که اگر این حمایت‌ها وجود نداشته باشد شغل خبرنگاری حرفه‌ای پر مخاطره برای زنان خواهد بود.

انتهای پیام/

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930515000513#sthash.FFVu7223.dpuf