حقوق معلمان مدارس غیر دولتی را چه کسی پرداخت ؟

معلم‌های سراسر جهان با مشکلات زیادی ازجمله حقوق‌های پایین، کمبود زمان، منابع یا آموزش کافی برای انجام وظایف خود به بهترین شکل مواجه‌اند اما به رغم تمام این مشکلات با همه وجود شغل خود را حفظ کرده و به آن عشق می‌ورزند.

به گزارش زنان خبر، در این گزارش به برسی مشکلات معلمان آموزش و پرورش از دیدگاه آنها پرداخته ایم .  هر چهارشنبه با گزارشی از مشکلات معلمان در خدمت شما هستیم . معلمان گرامی میتوانند مشکلات خودشان را در قسمت دیدگاه سایت تهران نیوز برای ما بفرستند تا انعکاس دهنده  مطالبات آنها باشیم .

برسی مشکلات معلمان آموزش و پرورش

برسی مشکلات معلمان آموزش و پرورش

سلام خدمت مدیر محترم.‌ ما جمعی از معلمان آزاد در مدارس غیردولتی شادگان هستیم و همه می دانیم برای پیشگیری از ویروس کرونا، مدارس کل کشور تعطیل اعلام شد و طبیعتاً کار درستی بود؛ ولی فرق ما از معلمان دولتی این است که آن ها حقوقشان را از دولت میگیرند و ما از موسس؛ معلمان دولتی که حقوق اسفندماه رو دریافت می کنند ولی تکلیف ما چیه؟ روزی که به علت گرد و خاک تعطیل اعلام می کنند برای ما در آن روز حساب نمیشه و الان که برج اسفند هستیم و مدارس تعطیل اعلام کردند؛ حقوقمون کی باید بده؟ چون می دانیم موسسان به هیچ وجه برای در این ماه حساب نمی کنند و عید در راه است. لطفاً صدای ما رو به مسئولین و مدیران مدارس غیردولتی برسانید. متشکرم

 

بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان برای جبران درسها در تعطیلات ‎کرونا، گروههایی در ‎تلگرام راه‌اندازی و فعالیت آموزشی را در فضای مجازی ادامه می‌دهند. از مسئولان محترم ‎فیلترینگ کشور خواهشمندیم در این روزهای سخت با ‎رفع فیلتر تلگرام، اعتماد، همدلی و همبستگی ملت و دولت را نمایش دهند.

 

سلام وقت بخیر. بنده دبیر با ۲۰ سال سابقه خدمت امروز برای گرفتن حکم جدید به کارگزینی مراجعه کردم. افزایش حقوق من از ۵۰ درصد قانون خدمات کشوری، ۲۹ هزار تومن بود. این چه بی عدالتی هست؟ خواهش میکنم به گوش مسئولین بی درد برسانید. از بندرعباس مزاحم شما میشم.

 

نگارش جدید آمد و احکام پرسنلی در حال صادر شدن هستند. اما متاسفانه باز هم شاهد ناعدالتی در تصمیم گیری و افزایش حقوق هستیم. طی چند سال گذشته فرایند رتبه بندی معلمان ابتدا به پنج رتبه مقدماتی، پایه حرفه ای، ارشد حرفه ای، خبره حرفه ای و عالی حرفه ای تقسیم شدند و افزایشی داشتند و سپس با کش وقوس های فراوان و مانور مسئولین و منت گذاشتن، از ابتدای مهرماه نیز معلمان به پنج رتبه یک تا پنج تطبیق داده شدند و مبلغی هرچند ناخوشایند افزایش داده شد. حال که بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم از سوی دولت محترم پس از دو سال برای بعضی وزارتخانه ها از جمله آوپ ابلاغ و ضمانت اجرایی پیدا کرد(بعضی دستگاه ها قبلاً اجرا کردند) آموزش و پرورش در اقدامی عجیب تمام مبالغ رتبه بندی حرفه ای و جدید را از احکام فرهنگیان کسر نمود و بخشنامه اخیر را اجرایی نمود! متاسفانه در اجرا شاهد بی عدالتی و تبعیض در افزایش ها بودیم. در ضمن فوق العاده ویژه نیروهای اداری که در اول مهر سال جاری تبدیل به حق شغل حرفه ای کردند(فقط بخاطر اینکه نیروهای اداری مشمول رتبه بندی جدید شوند) را دوباره احیا نمودند تا باز هم شاهد افزایش نابرابر نیروهای اداری نسبت به آموزشی باشیم. اگر رتبه بندی مخصوص معلمان بود، چرا در نگارش قبلی با حذف فوق العاده ویژه و احیای حق شغل حرفه ای، اداری ها را مشمول افزایش رتبه بندی جدید نمودند؟ حال که حق شغل حرفه ای معلمان را کسر کردند، چرا دوباره برای اداری ها فوق العاده ویژه برقرار کردند تا شاهد نا عدالتی در افزایش ها بین نیروهای اداری و آموزشی باشیم؟ بحث دیگر این است که این افزایش ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل همه کارمندان دولت می باشد با بخشنامه و دستورالعمل رتبه بندی معلمان (حرفه ای و جدید)متفاوت است. پس چرا با اجرای این بخشنامه کلیه مبالغ رتبه بندی را از احکام معلمان یک شبه حذف نمودند؟ برای ما این دو سوال بی جواب هستند. از تصمیم گیرندگان خواهشمندیم که دلایل و مواد قانونی در خصوص این کار را شفاف برای فرهنگیان اعلام بفرمایید. در ضمن راه برای شکایت و احقاق حق از سوی دیوان عدالت اداری باز است و قطعاً درصورت عدم اقناع قانونی از این طریق پیگیری خواهد شد. امید به پاسخ شفاف و اصلاح افزایش جدید از متولیان امر داریم.

سلام دوستان گرامی. با این حکم جدیدشان و به قول خودشان ۵۰ درصدشان کلاه بسیار بزرگی بر سر معلمان و دبیران گذاشتند.‌ بزرگترین قسمت کلاه برداری شامل حذف بند حق شغل حرفه ای بود که این رقم برای خبره ۴۳۰ هزار و برای عالی ها ۶۷۰ هزار تومان می باشد. این بند در حق شغل ادغام شده بود که هم حق اضافه کاری را افزایش می داد، هم با این بند بازنشسته میشدید و هم باهاش پاداش پایان خدمت می گرفتید. الان این بند را حذف کرده اند و بندهایی را افزایش داده اند که نه به درد بازنشستگی می خورد و نه باهاش پاداش می گیرید و از همه بدتر حق هر ساعت اضافه کاریمان اکنون نسبت به قبل کاهش ۳ تا ۶ هزار تومانی پیدا میکند! لطفاً بی تفاوت نباشیم و اعتراض مان را به گوش نمایندگان برسانیم.

تیتر یکی از روزنامه های قدیمی بمنظور فروش هرچه بیشتر نوشته شده بود حقوق کارمندان دولت دو برابر می شود غافل از اینکه با خط ریز قبل از تیتر نوشته شده بود در صورت موافقت هیات دولت. شما اعلام کرده اید در صورت تخصیص اعتبار سال آینده رتبه بندی بصورت کامل اجرا می شود . مگر مجلس کارش تخصیص اعتبار نیست پس بسم الله . راستی فصل دهم حق شغل حرفه ای را حذف کرد خبردارید اگر سند می خواهید تمام احکام صادره گویای ای خبر تلخ است.

 

بیشتر بخوانید:

کسر از حقوق دانشجو معلمان قانونی است

قابل توجه معلمان رتبه یک در رتبه بندی

 

 

انتهای متن/*