حفظ زندگی زناشویی با یک راهکار ساده و شیرین

مدرس دانشگاه هاروارد آمریکا گفت: در خانواده باید تلاش جدی برای افزایش اکسیژن عاطفی صورت گیرد که یکی از راه های آن تبادل ابراز دوستی و محبت کلامی است.

به گزارش زنان خبر،فاطمی مدرس دانشگاه هاروارد آمریکا، در جمع زوجین دانشجوی شرکت کننده در دومین کاروان ازدواج دانشجویی سال ۹۶ در محل برج سپید مشهد، با اشاره به ضرورت حراست از کیان خانواده توسط زن و مرد، اظهار کرد: هیچ پیوندی با نیت جدایی اتفاق نمی افتد و همه می خواهند زندگی سالم و پایداری را تجربه کند که این اهداف نیاز به توجه نسبت به کلیدهایی دارد که یکی از آن ها کیفیت ارتباط زن و شوهر با یکدیگر است.

این استاد روانشانسی با بیان این که هرچه تمنای عاطفی انسان استقبال مناسب تری توسط همسرش دریافت کند، استحکام زندگی آن ها بیشتر می شود و اتصال عاطفی را رقم می زند، خاطرنشان کرد: هر لحظه از زندگی زناشویی می تواند با اتصال یا انفصال عاطفی همراه باشد و از همین رو زوجین باید با چشم بیدار تمنای عاطفی همسر خود را به اتصال عاطفی منجر کنند.

فاطمی تأکید کرد: در خانواده باید تلاش جدی برای افزایش اکسیژن عاطفی صورت گیرد که یکی از راه های آن تبادل ابراز دوستی و محبت کلامی است. پیامبر اکرم(ص) نیز در روایتی به این نکته اشاره فرموده اند. ابراز محبت غیر کلامی خوب است اما ابراز محبت کلامی قدرت بسیار بالایی دارد و فقدان آن نیز آثار زیانبار خود را در بلند مدت نشان خواهد داد.

وی تأکید کرد: آنچه خانواده سالم را از خانواده غیر سالم تمایز می دهد، مشکلات نیست بلکه شیوه مواجهه با مشکلات است چرا که عاشقانه ترین زندگی نیز با مشکل مواجه است.

دبیر طرح ملی ازدواج دانشجویی: زوج های جوان دانشجوی مناطق زلزله زده میهمان امام هشتم می شوند

حجت الاسلام والمسلمین خادمی گفت: مقدمات میزبانی از زوج های جوان دانشجوی مناطق زلزله زده کشور فراهم شده و در صورت همکاری مسؤولان محلی، به زودی یک کاروان از این عزیزان در طرح ملی همسفر تا بهشت شرکت خواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران

 

انتهای متن/*