جوانان می‌تواند سبب پویایی و رشد جامعه شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: بها دادن به جوانان می‌تواند سبب پویایی و رشد جامعه شود

به گزارش زنان خبر،معصومه ابتکار عاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور عصر امروز در جمع مردم روستای قشلاق جیتو در شهرستان قرچک با بیان اینکه انقلاب متعلق به تمام ایرانیان است اظهار داشت: همچنان که مردم ایران در همه صحنه‌های پیروزی انقلاب حضور فعال داشتند، برای تداوم و بقای آن نیز تا پای جان ایستادند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین رویکرد دولت دوازدهم مردم‌محوری است تصریح کرد: حضور و مشارکت مردم در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و غیره علاوه بر اینکه نشان از مطالبه‌گری مردم دارد، حکایت از بلوغ فکری و سیاسی آن‌هاست.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به لزوم مهارت‌آموزی نوجوانان و جوانان برای ورود به بازار کار افزود: حرفه‌آموزی دانش‌آموزان در مدارس آن‌ها را مستعد ایجاد شغل در آینده می‌کند، علاوه بر این در هر منطقه با توجه به اقوام و قشرهای مختلفی که وجود دارد، می‌توان اقدام به اشتغالزایی کرد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور تصریح کرد: امنیت امروز جامعه در گام نخست مرهون خانواده سالم و پویاست، همچنان که با تبعیت از آموزه‌های دینی می‌توان بسیاری از مشکلات اجتماعی و خانوادگی را برطرف کرد.

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در ایجاد اشتغال گفت: این سازمان‌ها با حضور پر رنگ و فعالیت خوب خود می‌تواند مردم را با خود همراه و از هنر آنان استفاده و ایجاد اشتغال کنند.

وی همچنین با اشاره به افزایش توانمندی مردم ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور به ویژه در سال‌های اخیر با اجرای طرح‌هایی همچون بیمه طرح سلامت سبب افزایش ۲۵ ساله امید به زندگی آن‌ها شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه بها دادن به جوانان می‌تواند سبب پویایی و رشد جامعه شود بیان کرد: باید از ابتکار و خلاقیت آنان در جهت پیشرفت و حل مشکلات جامعه استفاده کرد، چرا که با ایجاد محیط سالم برای فرزندانمان، این انقلاب از توطئه دشمن حفظ می‌‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: امروز عزت و عظمت ایران اسلامی مرهون مجاهدات شهدا است.
ابتکار افزود: باید شهدا را به مثابه الگویی برای جوانان معرفی کنیم تا بتوانیم در تربیت نسلی مومن و متدین موفق عمل کنیم.
وی بیان کرد: تجدید میثاق با آرمان‌های والای شهدای وظیفه همه اقشار جامعه است و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران باید در این کار پیش‌قدم باشند..
معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری تصریح کرد: مردم ولایت‌مدار دیار ۱۵ خرداد به‌ ویژه شهرستان قرچک همیشه و در همه حال پشتیبان ولی‌فقیه و نظلام اسلامی بودند و در این راه شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردند.

ابتکار در پایان با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد:  فردا با حضور پر رنگ تمام اقشار جامعه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران را با صدای بلند به گوش جهانیان می‌رسانیم.

قرچک آنلاین

انتهای متن/*