زنان خبر - http://zanankhabar.ir

جلسه شورای زکات بخش مرکزی ری برگزارشد

به گزارش زنان خبر [1]، فاطمه فکوریان بخشدار بخش مرکزی ری در جلسه ی شورای زکات با اشاره به جمع آوری و پرداخت زکات و برکت آن در زندگی گفت: همه باید این فریضه الهی را به نحو احسن اجرا کنیم و در راه تبین و احیای آن کوشا باشیم زیرا که  پرداختن و انجام  این عمل  برکاتی زیادی  را  همراه دارد.

بخشدار مرکزی ری با توجه به پرداخت زکات و تشریح و تبین این عمل نیکو برای کشاورزان گفت: به منظور جمع آوری زکات دیدار چهره به چهره با این شورای کشاورزان با  هماهنگی دهیاری ها برگزار شود  تا مزایا و چگونگی پرداخت زکات تشریح و تبیین شود.

فکوریان در ادامه ضمن تبریک عید سعید فطر بیان کرد: دهیاری های تابعه به منظور جمع آوری فطریه روز عید سعید فطر  با هماهنگی شورای زکات شهرستان ری بصورت یکپارچه صندوق های معین با آرم و هلوگرام کمیته امداد را در اماکنی که نماز عید فطر برگزار می گردد ، مستقر نمایند .

کسانی که قصد واریز الکترونیکی زکات فطریه را دارند می توانند  وجوه معین خانواده خود را به شماره حساب    ۰۱۱۰۹۴۳۱۳۲۰۰۵ نزد بانک ملی واریز نمایند.

مبلغ فطریه و کفاره سال ۹۸ چقدر است؟

زکات فطریه که از لحظه رؤیت هلال ماه شوال واجب می شود و تا قبل از زوال ظهر روز عید فطر باید پرداخت شود برای هر فرد برمبنای گندم ۸ هزار تومان است.
 زکات فطره شامل ۳ کیلو گندم یا ۳ کیلو جو یا ۳ کیلو برنج یا ۳ کیلو خرما و یا ۳ کیلو کشمش است.

 

 

انتهای متن/*