جشنواره معلمان مؤلف علاوه بر ایجاد پویایی، باعث ارتقا سطح دانش معلمان و انتقال آن به دانش‌آموزان می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: از زمانی که بخشنامه رتبه بندی اجرایی شود یکی از بخش‌های امتیاز آور، تالیف کتاب و تلاش‌های پژوهشی و علمی معلمان آنان خواهد بود.

به گزارش زنان خبر، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، علیرضا کاظمی در جریان بازدید از دبیرخانه نخستین جشنواره معلمان مؤلف که در کانون فرهنگی و تربیتی سمیه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از بخش‌هایی که همیشه برای معلمان امتیاز دارد تالیف کتب، مقالات و مدرک تحصیلی آنان است.

وی ادامه داد:‌ در این راستا ایده معلمان مؤلف از سوی اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضای مجازی طراحی و به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حال اجراست با توجه به اقبال معلمان تصمیم گرفتیم این ایده را به صورت جشنواره برگزار کنیم.

کاظمی هدف از برگزاری این جشنواره را توانمندسازی، بسط و نشر علوم و معارف در حوزه‌های نیازهای آموزش و پرورش و کمک به تولید عنوان کرد و گفت: یکی از بخش‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرد حوزه معلمان است؛ ما هر چقدر انگیزه‌های معلمان را ارتقا دهیم می‌توانیم توانمندی آنها را افزایش دهیم و این به نفع جامعه است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هر معلمی که وارد عرصه تولید علم می‌شود نیاز به توانمندی‌هایی نظیر فعالیت‌های پژوهشی و علمی، مهارت‌های دانشی و بینشی دارد و جشنواره معلمان مؤلف علاوه بر ایجاد پویایی، باعث ارتقا سطح دانش این قشر و انتقال آن به دانش‌آموزان می‌شود.

کاظمی خاطرنشان کرد:‌ یکی از زمینه‌هایی که توانمندی معلمان را به نمایش می‌گذارد بخش تالیف کتب است که می‌تواند زمینه مشارکت معلمان را در تولید و بسط و نشر علم مهیا کند؛ خوشبختانه در مدت کوتاهی که از آغاز برگزاری این جشنواره می گذرد آثار خوبی جمع آوری شده و معلمان همچنان تا ۱۰ خرداد ماه سال‌جاری می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

به گفته وی، تاکنون یکهزار و ۶۰۰ اثر از معلمان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و به نظر می‌رسد این آمار در مدت باقی مانده از زمان شرکت در جشنواره به ۲ برابر افزایش یابد.

کاظمی با بیان اینکه‌ اختتامیه جشنواره معلمان مولف در روز قلم برگزار و از برترین‌های این رویداد تقدیر می‌شود، توضیح داد: تجربه‌ها و اندوخته‌های خوبی که معلم در حوزه‌های تربیتی دارند وجه تمایز این جشنواره نسبت به دیگر جشنواره‌ها است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اذعان داشت: یکی از زمینه‌هایی که معلمان توامان کار می‌کنند و موثر هستند زمینه‌های تربیتی است، معلمان در سطوح مختلف نظیر تالیف کتب‌های کمک درسی، کمک آموزشی و هم در زمینه تربیتی تالیفات خوبی دارند.

کاظمی با بیان اینکه کتاب و حضور در عرصه نویسندگی یکی از ابزارهای انتقال داده، دانش و تجربه است، یادآور شد:‌ با این جشنواره می‌توان زمینه حضور معلمان را در تولید، گردآوری و ثبت، ضبط تجربیات آنها فراهم کرد.

انتهای متن/*