جشنواره زن و رسانه روز ۲۵ دی ماه برگزار می شود

دبیر کارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوی از برگزاری نخستین جشنواره زن، خانواده و رسانه در روز ۲۵ دی ماه امسال در محل کتابخانه ملی خبر داد.

زنان خبر؛ زهره آشتیانی افزود: قرار است در این جشنواره اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نصیری قیداری دبیر کمیسیون ملی یونسکو سخنرانی کنند.
وی اظهارکرد: همچنین ۲ پنل تخصصی با موضوع عدالت جنسیتی و رسانه ها، مسئولیت اجتماعی و رسانه ها در روز برگزاری جشنواره برگزار می شود.
آشتیانی ادامه داد: به افراد شرکت کننده در این پنل های تخصصی گواهینامه آموزشی از طرف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دانشگاه علامه طباطبایی و کمیسیون ملی یونسکو اعطا می شود.

** ۳۳ اثر برتر تجلیل می شود
وی با بیان اینکه کمیته علمی این جشنواره از میان ۹۹ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره، ۳۳ اثر برگزیده و برتر را انتخاب کرده است، گفت: در روز برگزاری جشنواره از این آثار برتر تجلیل خواهد شد.
دبیر کارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوی همچنین در باره آثار ارسالی به این جشنواره توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تعداد کل آثار دریافتی ۷۸۵ اثر بود که ۴۹ درصد آن در بخش زن و اجتماع، ۱۹ درصد در بخش زن و فرهنگ، ۱۷ درصد زن و مشارکت و ۱۵ درصد در بخش زن و اقتصاد است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین هفت درصد ارسال کنندگان آثار در بخش تیتر، ۲ درصد بخش خبر، ۱۲ درصد بخش گزارش خبری، ۲۷ درصد در بخش گزارش تحلیلی و توصیفی،‌هشت درصد مقاله، ۱۱ درصد یادداشت و سرمقاله،‌ ۱۹ درصد بخش مصاحبه،‌ ۹ درصد بخش عکس نوشت و سه درصد طرح و کاریکاتور آثار خود را ارسال کرده اند.
آشتیانی ادامه داد: از مجموع آثار دریافتی ۳۳۱ اثر حائز حضور در داوری میانی قرار گرفت و از میان آنها تعداد ۹۹ اثر به داوری نهایی جهت ارزیابی و کسب رتبه های برتر رسید.
وی اضافه کرد: در بخش تیتر، ۱۳ اثر، خبر، هفت اثر، گزارش خبری، ۱۲ اثر، گزارش تحلیلی توصیفی، ۱۱ اثر، مقاله، ۱۱ اثر، یادداشت و سرمقاله ۱۲ اثر،مصاحبه، ۱۹ اثر، عکس نوشت، هفت اثر و طرح و کاریکاتور، هفت اثر برگزیده شده است.