ثبت روزهای خوش در امامزاده اسماعیل (ع)

روزگاری که قلهک و زرگنده بافت روستایی داشت امامزاده اسماعیل(ع) تنها زیارتگاه نزدیک به محل سکونت اهالی بود این محل بود با هم سری به این امامزاده میزنیم.

به گزارش زنان خبر، اگر از بانوان محله زرگنده که سال های زیادی را در این محله سپری کرده اند و به اصطلاح مویی سفید کرده اند از گذشته امامزاده اسماعیل(ع) بپرسیم خاطرات زیبایی را در ذهن خود دارند که ورق زدن هر کدام از آنها روزهای خوشی را برایشان تداعی می کند.

روزگاری که قلهک و زرگنده بافت روستایی داشت امامزاده اسماعیل(ع) تنها زیارتگاه نزدیک به محل سکونت اهالی بود که روزی چندین بار به آنجا سر می زدند.

آستان امامزاده اسماعیل(ع) فاصله زیادی با امامزاده صالح (ع) در میدان تجریش نداشت وبسیاری از زائران بعد از زیارت امامزاده صالح(ع)به آنجا می رفتند.

بنای بقعه امامزاده اسماعیل چهار ضلعی است و یکی از زیبایی های آن دیوارهای سنگی داخل حرم است.گنبد امامزاده با کاشی های سبز لاجوردی وکتیبه قرآنی مزین شده است و زیر آفتاب درخشش خیره کننده دارد.

نمای بیرونی امامزاده از سال ۱۳۳۰ تغییری نکرده است اما در سال های مختلف بازسازی شده است.گورستانی قدیمی در محوطه امامزاده وجود داشت که از دهه ۵۰ به بعد اجازه دفن اموات را درآن ندادند.

سال ۱۳۷۳ شهرداری منطقه گورستان قدیمی را تبدیل به فضای سبز کرد و اکنون یکی از مقاصد گردشگری تهران به شمار می رود.

بانوانی که قصد دارند آخر هفته به یک مکان زیارتی وسیاحتی بروند فرصت را از دست ندهند وبه امامزاده اسماعیل (ع) واقع در خیابان شریعتی،خیابان امامزاده،انتهای پارک زرگنده سری بزنند وروز به یادماندنی را در دفتر خاطرات خود ثبت کنند.

مریم فراهانی

انتهای متن/*