تیم‌ ملی تکواندو زنان با شایستگی بر سکوی قهرمانی ایستاد

زنان هوگوپوش کشورمان با کسب ۸ مدال طلا، نقره و برنز با شایستگی قهرمان اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا را کسب نمودند.

به گزارش زنان خبر، به نقل از فدراسیون تکواندو، نخستین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا از روز گذشته (شنبه) با حضور ۳۳۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور در سالن “ایبیات” شهر آگادیر آغاز و در نهایت دقایقی پیش با قهرمانی تیم‌ملی زنان کشورمان به پایان رسید.

تیم‌ملی تکواندو زنان کشورمان که با ترکیب فاطمه مداحی و کیانا اخوان در وزن ۴۶- کیلوگرم، سودابه پورصادقی و ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم، فاطمه اموری در وزن ۵۳- کیلوگرم، مهسا جدی و طیبه پارسا در وزن ۵۷- کیلوگرم، حنانه همتی و پریسا جوادی در وزن ۶۲- کیلوگرم، هانیه اخلاقی در وزن ۶۷- کیلوگرم، نفیسه مخلصی و فاطمه مصطفایی در وزن ۷۳- کیلوگرم، اکرم خدابنده در وزن ۷۳+ کیلوگرم به مصاف رقبایش رفت، در پایان با کسب ۳ مدال طلا (فاطمه مصطفایی، فاطمه مداحی و اکرم خدابنده)، ۲ نقره (کیانا اخوان و ناهید کیانی) و ۲ مدال برنز (نفیسه مخلصی، هانیه اخلاقی و سودابه پورصادقی) و ۳۰ امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.
ساحل عاج یک مدال طلا، یک نقره، دو برنز و ۱۲ امتیاز نایب قهرمان شد، کرواسی با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و ۱۱ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد و تیم‌ آلمان نیز به عنوان چهارمی دست یافت.
تیم‌ملی تکواندوی زنان کشورمان، ساعت ۰۴:۲۵ بامداد روز سه شنبه (۲۲ فروردین‌ماه) به ایران بازخواهند گشت.
هدایت تیم‌ملی کشورمان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور، سارا خوش جمال فکری و ریحانه فولادى به عنوان مربی است. زهرا سروی نیز به عنوان سرپرست تیم می باشد.
مسابقات جام ریاست آفریقا (G2) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.