توهین به روحانیون نشانه اسلام گریزی است

چندی است شاهد توهین و بی‌حرمتی به روحانیون در سطح جامعه هستیم که جای تأسف دارد، انگار اندکی از افراد انسانیت را فراموش کرده‌اند.

به گزارش زنان خبر، متأسفانه برخی از افراد با توهین به روحانیون در جامعه فکر می‌کنند که انتقام دلشان را از دنیا گرفته‌اند؛ به خیال خود تمام بدشانسی‌ها، بی‌پولی، فقر، بی‌فرهنگی و اصلاً همه بدبختی‌هایشان را تقصیر روحانیون می‌دانند نه سبک زندگی خودشان!

حمله به یک روحانی در ایستگاه مترو شهرری، حمله به یک روحانی در ایستگاه مترو امام خمینی (ره)، قتل یک روحانی براثر شلیک گلوله در شیراز، ضرب و شتم روحانی آمر به معروف توسط دختران بدحجاب (سال ۹۱) و… ازجمله مواردی است که حتی منجر به فوت آنان شده است.

دور از اخلاق و معرفت است که در جامعه اسلامی و آنان که ادعای مسلمان بودن دارند با طرز فکر بی‌منطق و غربی به جامعه روحانیت بی‌حرمتی شود و عده‌ای کج‌فهم و نادان آنان را بالباس روحانیت در کوچه، خیابان، مترو، اتوبوس، تاکسی و… به سخره می‌گیرند درصورتی‌که خود سبک‌مغز هستند.

برخی از خانواده‌های روحانیون به دلیل رفتار ناشایست عده‌ای از افراد در جامعه گله‌مند هستند و حتی آسایش ندارند.

شاکله اصلی روحانیون اسلام است و شیوه تحصیل، نوع تربیتشان، سبک و نوع زندگی و تفکرشان بر پایه و مبنای اسلام می‌باشد.

این رفتارها نشانه اسلام گریزی است و اسلام گریزی باعث اهانت‌های گاه و بی گاه به آنان می‌شود و افرادی در پوشش دیوانه بودن، الهام شدن از جایی، جنون، خصومت شخصی، رسیدن به بن‌بست‌ها و در سایه القائات غرب در قالب فضای مجازی، ماهواره و فرهنگ‌سازی که افکار آشفته آن را به نفع خود سامان می‌دهند، به روحانیون اهانت می‌کنند و آنان را مورد هدف قرار می‌دهند؛ درصورتی‌که آن‌ها هیچ نقشی در این دعواها نداشتند.

بهتر است با طرز فکر صحیح و اسلامی کمی در افکارمان تأمل‌کنیم تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در جامعه اسلامی نباشیم چه‌بسا اگر ضاربان خواسته‌های خود را از ایشان مطالبه می‌کردند درنتیجه به آرامش می‌رسیدند.

آیا اکنون آنان آسوده‌اند و عقده‌هایشان بازگشایی شد.

مهدیه خسروی

 

 

 

 

 

انتهای متن/*