توجه به نیازهای معلولین درحمل ونقل شهری

توجه به نیازهای معلولین در حمل ونقل شهری از جمله مواردی است که مدیریت شهری باید دراین حوزه توجه بیشتری داشته باشد.

به گزارش زنان خبر، معلولیت به عنوان پدیده ای اجتماعی درتمام کشورهای جهان و البته ایران شناخته شده و توجه به نیازهای معلولین در حمل ونقل شهری از ضروریات جامعه است.

مهری ذاکری رئیس کانون معلولان منطقه ۱۱ دراین خصوص گفت: شهروندان روزانه از مسیرهای مختلفی عبور می کنند که گاهی اوقات به دلیل گوناگون از جمله نامناسب بودن مسیرها دچار سانحه وتصادف شده و صدماتی را متحمل می شوند.

وی ادامه داد: در این میان معلولان به دلیل ناتوانی، بیشتر از سایرین دچار این مشکلات شده و از طراحی نامناسب گذرها وحمل ونقل نامناسب رنج می برند.

مهری ذاکری درادامه بیان کرد: مدیریت شهری با طراحی مناسب گذرها برای حمل ونقل این دسته از شهروندان وهمچنین معرفی استانداردهای فضاها به منظور سازگارکردن آنها برای حرکتشان می تواند کمک شایسته ای در حضور معلولان درجامعه داشته باشد.

ذاکری با اشاره به فعالیت های مدیریت شهری منطقه ۱۱ درخصوص ساماندهی حمل و نقل عمومی معلولان گفت: یکی از نخستین گام های برداشته شده در منطقه ۱۱ برای سهولت تردد معلولان ساماندهی ورودی و خروجی ایستگاه بی.آر.تی است که در ابتدای سال جاری در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته و امیدوارم این روند بهسازی فضای شهری برای حضور معلولان و اقشار خاص در همه نقاط شهری اجرایی شود.

ناهید ضابطی

انتهای متن/*