توانمندسازی زنان موجب توسعه پایدار کشور می شود

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران توسعه پایدار کشور را درگرو توسعه مشارکت و توانمندسازی زنان  شریف و پرتلاش روستایی و عشایری دانست.

به گزارش زنان خبر، معصومه پرندوار مدیرکل امورروستایی و شوراهای استانداری تهران در جلسه احصاء شاخص های توسعه زنان روستایی و عشایری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: توسعه پایدار کشور درگرو توسعه مشارکت و توانمندسازی زنان  شریف و پرتلاش روستایی و عشایری است

معصومه پرندوار مدیر کل  امور روستایی و شوراهای استانداری تهران  به روزرسانی و دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق زنان روستایی و عشایری و واقف بودن بر وضع موجود برای رسیدن به وضعیتی مطلوب بسیار مهم و حائز اهمیت است .

 

بیشتر بخوانید:

برپایی بازارچه بانوان توانمند در سرای محله سنایی

 

وی همچین افزود :در راستای توسعه امور‌زنان روستایی و عشایری باید تلاش کنیم تصمیم سازی برای رسیدن به توسعه و ارتقاء شاخص های کمی و کیفی، تصمیم گیری و سیاست گذاری از پایین به بالا باشد.

در خاتمه پرندوار تصریح کرد :با حمایت از تعاونی ها وصندوق های اعتباری خرد زنان روستایی وعشایری درکنار استاندارد سازی تولیدات آنها در جهت توسعه صادرات وتجاری سازی وهمچنین توانمندسازی زنان ودختران روستایی و عشایری، می توان در راستای قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال پایدار گام های موثری را بیش از پیش برداشت.‏

 

انتهای متن/*