عضو کمیسیون آموزش مجلس؛تهران جزو استان های کم برخوردار است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با توجه به اینکه تهران پایتخت است اما از لحاظ بافت فرسوده و سایر موارد از استانهای کم برخوردار است.

به گزارش زنان خبر، فریده اولادقباد در نشست مشترک نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مسئولان شهرستان ری که در تالار خدمت فرمانداری ری، برگزار شد اظهار داشت: شهرری پیشینه تاریخ و هویت فرهنگی تهران است و باید رسیدگی به مسائل و مشکلات آن در اولویت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد مدارس استان تهران فرسوده است و نیاز به تخریب و بازسازی دارد گفت: برخی از شهرستان ها مثل اسلامشهر وضعیت مناسبی دارند اما در شهرری بافت فرسوده زیاد است و بیشتر مدارس نیاز به مقاوم سازی دارند.

نوسازی و مقاوم سازی مدارس در اولویت قرار دارد

اولادقباد بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش معمولا با کمبود بودجه مواجه است و هر ساله ۱۰هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد اما با این حال در بودجه سال ۹۸ بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی مدارس را در اولویت قرار دادیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس ابراز کرد: در همین راستا جلسه ای با حضور مدیرکل نوسازی و تجهیزات استان تهران در فرمانداری ری برگزار کردیم و از مدارسی که نیاز به تخریب داشت بازدید به عمل آمد و از مدیرکل نوسازی خواستیم که براساس نیازها شهرها را اولویت بندی کند و با توجه به بافت فرسوده ری، این شهرستان در اولویت قرار دارد.

اولادقباد در ادامه با اشاره به کمیته های تخصصی فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: با فعال کردن کمیته های اقتصادی و کارآفرینی در کنار سایر کمیته های فراکسیون زنان مطالبات بانوان را به طور جدی پیگیری می کنیم که بر اساس نیازهای اساسی اولویت بندی می شوند و وزرا را نیز به فراکسیون دعوت می کنیم.

وی با بیان اینکه مطالبات زنان بر اساس منطقه فرهنگی که سکونت دارند متفاوت است افزود: شاید نیازهای زنان در این منطقه با نیازهای زنان در مناطق دیگر تهران تفاوت های اساسی داشته باشد به عنوان مثال ممکن است در اینجا یکی از مطالبات پارک بانوان باشد اما در مناطقی که پارک بانوان وجود دارد شاید ورود به ورزشگاه دغدغه زنان باشد.

وی با بیان اینکه تهران نسبت به بسیاری از استان ها کم برخوردارتر است، ادامه داد: وجود پزشک های متخصص زنان یکی از مهمترین مطالبات بانوان بخش حسن آباد و سایر بخش های جنوبی پایتخت است چه بسا که تعدادی از زنان به دلیل نبود پزشک متخصص تا رسیدن به بیمارستان های تهران در راه، جان خود را از دست می دهند.

اولادقباد با تاکید بر توزیع مناسب پزشک در استان تهران گفت: نباید همه پزشکان فقط در شهر تهران متمرکز باشند و باید در همه شهرستان ها حضور داشته باشند که این موضوع را از وزارت بهداشت پیگیری کردیم و کمیته بهداشت و درمان فراکسیون زنان نیز این موارد را پیگیری می کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در پایان ضمن تشکر از ستاد مدیریت بحران تهران گفت: استان تهران در معرض سیلاب قرار داشت اما با درایت و همیت شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران که فرماندار ری نیز حضور داشت مدیریت شد و خسارت مالی و تلفات جانی در تهران نداشتیم.

انتهای متن/*