زنان خبر - http://zanankhabar.ir

تنوع دوره های آموزشی برای سرسبزی منازل با باغبانی بانوان

به گزارش زنان خبر [1]، با شروع هرفصل و تغییر چیدمان فضای سبز محله ها،مرکز تحقیقات،آموزش ومشاوره ای فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ هم تحولی در برنامه های خود ایجاد و با تنوع بخشیدن به دوره های آموزشی سعی در برآورده کردن نیاز شهروندان به ویژه باغبانی بانوان کرده است.

معاون امور شهری وفضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ با اشاره به هدف از برگزاری این دوره ها گفت: هدف از تشکیل دوره های آموزشی این است که علاقه مندان به گل وگیاه و فضای سبز بهترین بهره را از کلاس های آموزشی برده وروزهای خاطره انگیز را تجربه کنند.

“افشین سارویی”افزود: آشنایی با انواع بذر سبزی و نحوه کاشت آنها،گیاهان مرتعی و نحوه تکثیر گیاهان آپارتمانی و فصلی از دوره های آموزشی این مرکز است که با توجه به سلیقه بانوان درنظر گرفته شده است.

وی افزود:البته تنوع برنامه ها به موارد ذکر شده خلاصه نمی شود ومرکز مشاوره گل وگیاه علاقه مندان به گل وگیاه را با آفاتی که فضای سبزشان را تهدید می کند نیز آشنا کرده و راه های ریشه کردنشان را آموزش می دهد.

سارویی با اشاره به این کارگاه های آموزشی گفت: دراین مرکز علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی،نگهداری وتکثیر گیاهان،مشاوره گیاه پزشکی برای معاینه درمان گونه های گیاهی بیمار در آزمایشگاه تخصصی این مرکز تحقیقاتی انجام می شود.

بانوان علاقه مند اگر تمایل دارید از دیگر فعالیت های مرکز آموزش گل وگیاه باخبر شوید می توانید سری به این مرکز واقع در شهرری،بعد از چهارراه چشمه علی،بزرگراه شهید کریمی،جنب پل امام علی(ع)،بوستان فجر بزنید.

 

انتهای متن/*