تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره زن، خانواده و رسانه تا پایان مردادماه

علاقه مندان به شرکت در جشنواره می توانند تا پایان مردادماه با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس women.gov.ir سایت رسمی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری آثار خود را ارسال کنند.

زنان خبر ؛ دبیرخانه نخستین جشنواره زن ، خانواده و رسانه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که با توجه به استقبال گسترده روزنامه نگاران و خبرنگاران جهت شرکت در جشنواره ، زمان برگزاری نخستین جشنواره ملی زن ، خانواده و رسانه به آبان ماه سال جاری موکول شد و مهلت ارسال اثار تا پایان مرداد ماه تمدید شد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است :

نخستین جشنواره ملی زن ، خانواده و رسانه با هدف افزایش تعامل میان اهالی رسانه و دولت و تقویت پیوند میان دانشگاه و رسانه در حوزه زنان و خانواده برگزار می شود . از زمان اعلام فراخوان در اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به استقبال روزنامه نگاران ، خبرنگاران و فعالان رسانه ای ٧۵٠ اثر تخصصی در محورهای اعلامی مبنی بر چهار محور اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و مشارکت سیاسی به دبیرخانه جشنواره ارسال و ثبت گردیده است . لازم به ذکر است از اهداف این جشنواره  برقراری تعامل هر چه بیشتر میان اصحاب و اهالی رسانه با مسله حوزه زنان و خانواده با هدف توسعه ادبیات اجتماعی خانواده محور و زن ، نشر مسایل زنان و خانواده ،ظرفیت سنجی ، آسیب شناسی ، ارزشگذاری و تقویت تلاشها و ترغیب خبرنگاران و فعالان رسانه ای حوزه زنان وخانواده به عنوان کنشگران توسعه بوده که این مهم با اهتمام و توجه صاحبان رسانه تا حدودی محقق گردید که شایان تقدیر است . در همین حال برقراری پیوند میان دانشگاه و رسانه جهت بهره گیری از فرصت حضور دانشگاهیان جهت تبیین چالش ها و راهکارها به عنوان دیگر اهداف این جشنواره از اهمیتی  بسیار برخوردار است و در این مدت نیز مورد توجه قرار گرفته است .

لذا در راستای نیل به اهداف و تصویب شورای سیاستگذاری جهت بهره مندی از فرصت حضور هر بیشتر اهالی رسانه و دانشگاهیان، برگزاری نخستین جشنواره  زن ، خانواده و رسانه به هفته دوم آبان ماه سال جاری موکول و مهلت ارسال آثار تا پایان مرداد ماه تمدید شد .

لازم به ذکر است که علاقه مندان به شرکت در جشنواره می توانند تا پایان مردادماه با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس women.gov.ir سایت رسمی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری آثار خود را ارسال کنند.

زهره آشتیانی دبیر جشنواره زن، خانواده و رسانه عنوان کرد:  در حال حاضر ۷۵۲ اثر از ۴۵۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که بیشتر آنها درباره موضوعات اجتماعی(۳۶۸ اثر) است. این امر نشان دهنده دغدغه رسانه‌ها نسبت به مسائل اجتماعی حوزه زنان است و  در زمینه موضوع مشارکت ۱۲۵ اثر ( ۱۶٫۸ درصد)، حوزه فرهنگ ۱۴۵ اثر ( ۱۹٫۵ درصد)، حوزه اقتصاد ۱۰۴ اثر( ۱۴ درصد) ، آثار دریافت شده است.

وی افزود: در زمینه طرح و کاریکاتور ۳۰ اثر( ۴ درصد)، عکس نوشت ۷۲ اثر ( ۹٫۷ درصد)، یادداشت و مقاله ۷۵ اثر ( ۱۰٫۱ درصد)، مقاله ۵۸ اثر( ۷٫۸ درصد)، مصاحبه ۱۴۲ اثر (۱۹٫۱ درصد)، گزارش تحلیل و توصیفی ۲۰۵ اثر ( ۲۷٫۶ درصد)، گزارش خبری ۹۰ اثر ( ۱۲٫۱ درصد)، خبر ۱۶ اثر ( ۲٫۲ درصد) و تیتر ۵۴ اثر ( ۷٫۳ درصد) به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

آشتیانی گفت: بیش از دو سوم آثار دریافت شده متعلق به روزنامه نگاران رسانه‌های محلی است و فعالیت این روزنامه‌نگاران نشان می‌دهد به موضوعات رسانه‌ها برای رسانه‌های محلی نیز از اهمیت برخوردار است و  با توجه به تماس‌های مکرر فعالان رسانه‌ای تصمیم به تمدید مهلت ارسال آثار گرفتیم و از سوی دیگر شورای سیاست گذاری جشنواره زن، خانواده و رسانه تلاش می‌کند از طریق این جشنواره بتواند پیوند میان دانشگاهیان و رسانه‌ها را در حوزه زنان و خانواده برقرار کند. این دو عامل باعث شد برپایی این جشنواره به آبانماه موکول شود.